Outdoor(0)
Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Outdoor(0)

Pánske outdoorové oblečenie

Oblečenie určené na nosenie do prírody vám musí predovšetkým poskytnúť dokonalú ochranu proti nepriaznivému počasiu. Musí byť funkčné a vyrobené z odolných materiálov. Najdôležitejšie vlastnosti outdoorového oblečenia, podľa ktorých sa v tejto kategórií lepšie zorientujete, nájdete dole pod produktmi.

Základom je byť v teple, suchu a dýchať

V prípade outdoorového oblečenia je obzvlášť dôležité venovať pozornosť jeho vlastnostiam. Správnym výberom si zabezpečíte komfort a ochránite svoje zdravie.

Priedušnosť

Outdoorové oblečenie by malo byť priedušné, aby vlhkosť mohla odchádzať od tela von a nedochádzalo k jej hromadeniu v spodných vrstvách oblečenia, ktoré musia zostať suché.

Nepremokavosť

Údaj o nepremokavosti nájdete najčastejšie uvádzaný pomocou takzvaného vodného stĺpca. Ten hovorí, koľko vody bunda znesie, kým cez ňu začnú prenikať prvé kvapôčky. Bundy s vodným stĺpcom do 5000 mm sú určené skôr na ľahšie prechádzky a turistiku. Bundy, ktoré udávajú odolnosť 5000 mm a viac, môžete bez problémov obliecť na výstupy do Tatier a mali by ste zostať v suchu.

Tepelná odolnosť

Dôležitá vlastnosť outdoorového oblečenia je udržať vás v teple. A to platí pri mrazivých teplotách aj pri silnom vetre a daždi. Najlepšiu tepelnú odolnosť dosiahnete správnym navrstvením oblečenia.

3 základné vrstvy

Dobrý outdoorový outfit by mal pozostávať z troch základných vrstiev, ktoré vám zabezpečia najvyšší komfort a ochranu.

Funkčné spodné prádlo

Kvalitné spodné prádlo je dôležité pri každej športovej aktivite. Jeho hlavnou úlohou je odvádzať pot ďalej od tela. Malo by byť priliehavé a komfortné, aby pri pohybe nikde neškrelo a nezavadzalo.

Termoizolačná vrstva

Táto vrstva by mala udržovať optimálnu telesnú teplotu, ďalej odvádzať vlhkosť a neprepustiť studený vzduch z okolia. Najlepšie poslúži fleecový rolák alebo mikina.

Vonkajšia vrstva

Tretia vrstva má za úlohu ochrániť vás pred prejavmi počasia. Musí odolať dažďu, snehu a silnému vetru. Vyberte si kvalitnú bundu a k nej nohavice s podobnými vlastnosťami.

Bojíte sa, že by vám oblečenie od nás nepadlo? Nerobte si žiadne starosti! Všetko oblečenie od nás môžete do 14 dní zdarma vrátiť.


waiting...