Starostlivosť o nohy(0)
Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Starostlivosť o nohy(0)

Starostlivosť o nohy

Nezanedbávajme starostlivosť o nohy! Nie raz prejdú denne niekoľko kilometrov. Odstojíme si na nich pekných pár hodín. Sú pre nás minimálne rovnako dôležité ako iné časti tela. No predsa im nevenujeme takú pozornosť. Pokiaľ si ruky denne rozmaznávame kvalitnými krémami, na nohy zabúdame. To, že nie sú tak viditeľné a často sú zahalené v pekných topánkach ešte neznamená, že nepotrebujú rovnakú starostlivosť. Spozornieme až vtedy, keď si ich od bolesti takmer necítime.

Starostlivosť o nohy

Starostlivosť o nohy nie je len letnou záležitosťou, aj keď sa nám to mnohým možno zdá. Popraskané päty sú častým problémom, ktorý sa intenzívnejšie vyskytuje najmä po lete. Môže za to suchý vzduch a prach, ktorému sú odhalené nohy v teplom období vystavené. Riešenie prináša iba pravidelná starostlivosť o nohy.

Popraskané päty, stvrdnutá a olupujúca sa koža nie je len estetický problém, ak sa zanedbá starostlivosť o nohy, môžu na päte vzniknúť hlboké praskliny, ktoré spôsobia, že pri chodení budeme pociťovať bolesť, akoby sme chodili po horúcich kameňoch. A tak skôr ako sa tieto problémy vyskytnú, mali by sme staviť na prevenciu a o naše nohy sa starať pravidelne. Ak nenavštevujete pedikérku, môžete si pomôcť aj samy.

Lavór, teplá voda, soľ do kúpeľa, uterák, pemza a pilník, kliešte a drievko na zatláčanie kožtičky, mastný krém a bavlnené ponožky. Táto jednoduchá výbava vám postačí na vytvorenie si domáceho štúdia krásy. Nebude vám treba ani veľa šikovnosti, aby ste si celú pedikúru zvládli spraviť aj doma. Už sa nemusíte vyhovárať, že nemáte kedy zájsť k pedikérke. Zvládnete to aj počas filmového večera v kresle v obývačke. Krok číslo jedna je príprava minikúpeľa. Do väčšieho lavóra si nalejte teplú, nie horúcu vodu, ktorú zmiešate s nejakou soľou. Nohy máčajte aspoň dvadsať minút, aby pokožka dokonale zmäkla. Potom zoberte pemzu alebo pilník na päty a krúživými pohybmi odstráňte zhrubnutú pokožku, aby boli nohy na dotyk hladké. Nezabudnite opemzovať celé chodidlo, nielen pätu. Na záver nohy ošetrite masťou na popraskanú pokožku JC Care. Robte vždy pohyby v jednom smere, inak si môžete kožu ešte viac potrhať. Keď už budete mať zhrubnutý povrch jemný, môžete si prípadne spraviť aj peeling. Teraz si už môžete nohy natrieť hrubou vrstvou krému a navliecť ponožky. Pôsobí to uvoľňujúco a hlavne vám do budúcnosti dobre hydratuje pokožku. Po pätnástich minútach môžete začať masírovať zvyšky krému do chodidiel. Začínajte pri palcoch a končite na lýtkach. Ak máte veľké kŕčové žily, masírujte si len spodné chodidlá.

Ak ste starostlivosť o nohy zanedbali alebo len máte hrubú a suchú kožu na chodidlách geneticky danú, pripravte si pre nohy rovnaký kúpeľ, avšak kožu odstráňte žiletkou. V drogérii alebo v lekárni predávajú špeciálnu žiletku určenú na domácu pedikúru. So žiletkou narábajte opatrne, aby ste si nespôsobili zranenia. Ak nemáte prax, kožu oškrabujte zľahka a v tenších vrstvách, aby ste si nezarezali hlbšie. Ak by ste začali pociťovať jemné pálenie alebo hocijaký náznak bolesti, nepokračujte. Nerovnosti zahladíme pemzou alebo pilníkom. Na záver natrieme nohy hrubšou vrstvou masti na popraskanú pokožku a natiahneme na ne staré ponožky, aby krém pôsobil čo najdlhšie. Je dobré, ak si túto kúru robíme večer, aby sme nechali krém pôsobiť celú noc až do rána. Premastenie bude intenzívnejšie, ak si nohy obalíme ešte aj do fólie alebo igelitového vrecka. Už na druhý deň môžeme vidieť zjavné zlepšenie. Ale aj tak je potrebné, aby sme si takto nohy ošetrovali aspoň raz do mesiaca.

Okrem mesačnej starostlivosti o nohy by sme ich mali premasťovať pravidelne, a to aspoň raz denne. Ideálne večer pred televízorom. V obchodoch sa dajú kúpiť aj špeciálne krémy na popraskané päty. A pokojne k tomu môže pridať aj dvadsaťminútovú masáž chodidiel. Krém sa tak dokonale votrie a navyše sa chodidlá po celom dni aj prekrvia. Ak sa budeme o nohy takto pravidelne starať, onedlho už žiletku nebudeme potrebovať a úplne si vystačíme s pemzou či pilníkom.

Môže sa stať, že sa na pätách, ale pokojne aj iba na jednej tvoria praskliny, a to aj napriek tomu, že sa o ne pravidelne staráme. A navyše nás aj svrbia a pália. Príčinou môže byť pleseň alebo baktéria. Chytiť sme ju mohli kdekoľvek na verejnom kúpalisku či v sprchách, ale postačia na to aj cudzie prezuvky. Aj keď na trhu dostať množstvo prípravkov na mykózu, odporúčame vám, aby ste zašli za odborníkom. Baktérií je totiž niekoľko druhov a len systémom pokus – omyl si dokážete samy naordinovať správnu liečbu.

Starostlivosť o nohy pred dovolenkou

Štyri kroky k dokonalým nohám, kým ich odhalíte svetu.

Ako na to?

Dôležité je predovšetkým, aby pokožka na stehnách a lýtkach bola dobre prekrvená. Použite telový peeling, ktorý jemnými krúživými pohybmi vmasírujete do nôh – od bedier až smerom ku priehlavkom. Dajte si načas a masírujte pokojne aj niekoľko minút. Pomocou pílingu odstránite odumreté bunky a zároveň pokožka bude vyzerať pevnejšia a sviežejšia.

Náš tip: Zjemňujúci sprchový peeling .Pravidelným používaním bude pokožka pevná, pružná, ale aj hodvábne vláčna.

Bez depilácie sa pekné odhalené nohy nezaobídu. Či už ste fanúšička žiletky alebo kvalitného holiaceho strojčeka pre dámy, je to na vás. Najmä dajte pozor, aby ste zbytočne neprivodili nôžkam ujmu tak, že si na nich urobíte jazvičky, rezné ranky alebo záseky. Nohy si zaslúžia po oholení umyť a nakrémovať.

Náš tip: Skúste zvláčňujúci Chiara B. Ambra Kaviár Body Lotion na suchú pokožku, ktorý oholené nohy premastní a zároveň upokojí pokožku.

Celulitída je ťažší oriešok než nejaké chĺpky alebo suchá pokožka. Väčšina prípravkov vykazuje úspešnosť až po dlhodobejšom používaní, pričom ani v takom prípade nie je dokonalý výsledok zaručený. Celulitída totiž vychádza aj z návykov každodenného fungovania – pitného režimu, dostatku ovocia a zeleniny v strave a, samozrejme, cvičenia. Pokiaľ toto všetko máte odškrtnuté ako absolvované, pridajte si ešte konkrétny prípravok na celulitídu.

Náš tip: Chiara B. AmbraStem Cell Cellulite Cream s obsahom kofeínu, ktorý zabraňuje ukladaniu nových tukových buniek a podporuje rozklad tuku. Sľubuje napnutejšiu a hladšiu pokožku.

Nezabúdajte na päty. Zo sandál ich vidieť a hrubá, zatvrdnutá pokožka na pätách nepôsobí veľmi príťažlivo. Určite na nohy pravidelne používajte pemzu. Zároveň je vhodné po každom sprchovaní natrieť chodidlá. Či už použijete prípravok, ktorý vaše chodidlá uvoľní po celodennom programe na podpätkoch, chladivé alebo hrejivé gély, nezabudnite ani na prípravok na zmäkčenie pokožky na pätách.

Kvalitné topánky nad zlato

Všetky tieto úkony vám však neprinesú žiadaný efekt, pokiaľ nestavíte na dobrú obuv. Kúpte si radšej menej párov topánok, no nech sú kvalitné. Zlá klenba, nevhodná podrážka a nesprávne tvarovanie vedie nielen k permanentnej bolesti, ale aj k deformácii chodidiel. Netrpia nimi len spodné časti nôh, ale aj kĺby a chrbtica.

K starostlivosti o nohy patrí nielen odstraňovanie zhrubnutej a popraskanej pokožky, ale má aj príjemnejšiu stránku. Chceme predsa, aby naše nohy v otvorených sandáloch vyzerali sexy a zvodne. Väčšina dám si nechty na nohách nezdobí, alebo iba francúzskou manikúrou, prípadne priehľadným lakom. Ak sa chcete odlíšiť a chcete, aby vaša starostlivosť o nohy vyzerala profesionálnejšie, musíte sa trošku odviazať. Použite pestrejšie laky, kombinujte ich a pridajte aj nejaké nálepky alebo pečiatky, vďaka čomu budú nechty pôsobiť veselšie.

Náš tip: Súprava lakov na nechty KTN Dr. Neuberger, sú rýchlo schnúce a ľahko sa nanášajú.


waiting...