Starostlivosť o tvár(0)
Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Starostlivosť o tvár(0)

Starostlivosť o tvár

Jedna z dôležitých vecí pri starostlivosti o tvár je pravidelnosť. Ak máte s tvárou problém — či už ide o akné, upchaté póry, suchú alebo mastnú pleť, kozmetické prípravky spolu so správnou životosprávou vedia pokožku tváre a tela značne regulovať, v niektorých prípadoch “vyliečiť”. Dôležité je predtým poznať, aký typ pokožky máte, potom nasadiť správnu a hlavne pravidelnú starostlivosť.

Starostlivosť o tvár

Venovať prehnanú starostlivosť svojej tvári je rovnako nerozumné, ako myslieť si, že si so svojou prirodzenou krásou vystačíme navždy bez akejkoľvek námahy. Žiaden extrém nie je správny. V každom období života má pleť tváre určité konkrétne potreby, ktoré z hľadiska udržania dlhodobej sviežosti treba bez debaty uspokojiť. Keď ste smädná, nejdete si predsa uvariť výdatné jedlo, ale napijete sa, pretože to je práve vaša momentálna potreba.

Podobným spôsobom treba pristupovať i k starostlivosti o tvár. Venovať jej prehnanú pozornosť v čase, keď ju ešte vôbec nepotrebuje, je len zbytočným vyhadzovaním peňazí. Nielenže jej nepomôžete, ale navyše ju i zaťažíte a jej skutočné požiadavky zostanú pritom nepovšimnuté. Robte preto iba to, čo práve teraz žiada.

Starostlivosť o tvár 20+

Charakterizuje ju božské napnutie, hladký povrch a zásobovanie dostatočnou vlhkosťou. Čo viac si môžeme priať. Obdobie okolo dvadsiatky predstavuje sladký čas, kedy sa už zvyčajne nemusíme trápiť pubertálnymi vyrážkami, pretože podstatná časť nečistôt zmizla.

Dvadsiatka predstavuje vek, kedy môžeme prirodzený proces starnutia ovplyvniť rozhodujúcim spôsobom. Okrem dodávania vlhkosti je podstatnou i ochrana pred škodlivými UV lúčmi. „Photo-Aging“ totiž tvorí až 80 percent jej starnutia. Správnou starostlivosťou o tvár pred účinkami slnečného žiarenia sa môžete účinne vyhnúť neskorším poškodeniam pleti. Váš krém by teda okrem zvlhčujúcich zložiek mal obsahovať i zodpovedajúci UV filter.

Je dobré byť si preto vedomé, že prichádza čas, kedy si už pleť sama nevystačí. Vhodné sú všetky krémy, ktorých hlavnou funkciou je vyrovnávanie straty vlhkosti. Optimálnou látkou je v tomto smere aloe vera, hľadajte ju preto v zložení.

Starostlivosť o tvár 30 +

Vek zrejúcej ženy predstavuje obdobie, kedy proces starnutia nemusí byť na vzhľade pleti ešte natoľko zjavný. Samozrejme, za predpokladu, že sme jej doteraz venovali náležitú starostlivosť a žijeme zdravo. Od polovice tridsiatich rokov až do štyridsiatky sa miera delenia buniek a látkovej premeny výrazne spomaľuje, čo má za následok úbytok elasticity, pevnosti i sviežej farby.

Zdravý životný štýl dopĺňajte špeciálnymi krémami s obsahom zložiek, ktoré oživia proces zaopatrenia tými výživnými látkami, ktoré pleť v tomto veku potrebuje najviac. Vzpružujúci koenzým Q10, magnézium, kyselina hyaluronová sa svojim účinkom postarajú o vyhladenie drobných vrások. Povzbudzujúco zapôsobia i ovsené lipidy, proteínový komplex, či vitamíny A, C a E. Pleť hydratujú, vyživujú, upokojujú. Kombinácia s obsahom nenasýtených mastných kyselín a vzácnych antioxidantov sa vám o spomalenie nežiaduceho procesu starnutia postará dokonale.

Starostlivosť o tvár 35 +

Väzivové tkanivo sa oslabuje, tvár stráca svoje obvyklé kontúry. Hlavnú vinu na tom nesie zhoršujúca sa produkcia dvoch dôležitých proteínov. Keďže kolagén sa nevytvára vo svojom zvyčajnom množstve, kvalita štruktúry pleti už nie je natoľko stabilná. Evidentne menej je i elastínu, čím pochopiteľne vzniká ďalší problém – horšia elasticita pokožky. Skutočnosť, že máme na chrbte niekoľko krížikov obyčajným zdravým spánkom už len ťažko v tomto veku zakryjeme.

Už z predchádzajúceho vyplýva, že akútne potrebujeme doplniť znížený kolagén a elastan. V obsahovom zložení by sme preto mali pátrať po týchto dvoch nevyhnutných zložkách. Prospešnú službu poskytnú tiež rastlinné proteíny. Výrazné sú účinky bukového extraktu, ale okrášlia vás aj iné pleti prospešné látky.

Prelomovými bývaj�� v tomto období roky klimaktéria, kedy je úbytok kolagénu na svojom vrchole. Pleť sa stáva tenšou a citlivejšou. Na rad prichádzajú krémy, ktoré pleti vynahradia problémy spojené so stratou určitých hormónov. Zaobstarajte si tie s obsahom sójových proteínov a kyseliny fólovej.

A pamätajte, že čím viac prispôsobíte starostlivosť o tvár svojmu dátumu narodenia, o to krajšia môžete byť vo veku, kedy okolo vás budú behať vnúčatá.

Top 5 krokov starostlivosti o tvár pred spaním!

Je pre nás prirodzené, že keď ráno vstaneme z postele, urobíme si kompletnú hygienu, aby sme tak mohli čisté a upravené vyštartovať do nového dňa. Na jeho sklonku nám však či už z dôvodu, že nám nezostáva veľa síl, alebo sa nám to zdá už menej potrebné, dáme si len rýchlu sprchu, natrieme sa prvým krémom, ktorý nám príde pod ruku a hodíme sa do postele.

Ale naša tvár si práve na tento čas vyžaduje lepšiu starostlivosť. Prebieha totiž najintenzívnejšia časť regenerácie, počas ktorej dokáže v pokoji využiť všetky látky, ktoré jej dodáte tesne pred spaním. Takže čo by ste mali urobiť ešte predtým, než padnete do ríše snov?

1. Odlíčenie a umývanie

Možno si práve hovoríte, že toto je úplná samozrejmosť. Pre vás možno áno, ale aj podľa výskumov pre mnohých nie až taká rutina, ako by mala byť. I keď sa neustále hovorí o tom, ako má pred spaním ísť mejkap z vašej tváre dole, stále je to jedno z najporušovanejších pravidiel.

Rovnako nezabúdajte na umývanie tváre, i keď ste na sebe nemali nanesené žiadne líčidlá. Počas dňa sa vám najmä v mestách a prašných oblastiach usadí veľa nečistôt a keď chcete, aby si pleť v noci dobre oddýchla, nezabúdajte na toto pravidlo.

2. Tonizujte tvár

Následne doprajte tvári hĺbkovejšiu očistu. Použite tonikum, ktoré však musí zodpovedať typu vašej pleti. To pokožku upokojí a dodá jej potrebné látky pre následnú pomoc. Môžete tiež použiť čistiace mydlá na tvár, s ktorými to však nemôžete preháňať, pretože by jemnú pokožku mohli ľahko vysušiť. Až potom naneste nočný krém, ktorý je svojou hustotou a aj zložením prispôsobený na regeneráciu. <(p>

3. Peeling a maska

Popri pravidelnej starostlivosti o tvár si doprajte aspoň raz týždenne niečo navyše. Vyčleňte si na to napríklad víkend, keď budete mať viac voľného času. Aby ste tvár zbavili odumretých buniek, ošetrite ju peelingom. Následne by ste mali použiť nejakú masku. Urobte si ju aj na spôsob zábalu aby v teple dokázali pozitívne látky lepšie účinkovať. Teraz je ten vhodný čas aj na experimentovanie s prípravkami starostlivosti o tvár. Jednoducho dodajte pleti vitamínovú bombu, aby vám v nasledujúce dni postačilo už iba zopár rutinných krokov. Počas noci totiž získajú lepši šancu na účinkovanie.

4. Starostlivosť o pery

Na ne si často spomenieme až vtedy, keď ich máme vysušené až popraskané. Aby ste sa nedopracovali k takýmto výsledkom, venujte sa prevencii. Tým najjednoduchším spôsobom je už tesne pred spaním použiť balzam na pery. Hľadajte taký, ktorý má aj prídavný vitamín E, aby ste ich mali hebkejšie.

5. Krém na oči

I vy ste sa určite ráno vydesili pred zrkadlom, keď ste zazreli vaše opuchnuté oči. Keď sa tomu chcete vyhnúť, určite sa o ne postarajte ešte pred spaním. Očné krémy totiž najlepšie pôsobia počas noci, keď ich nekombinujete s ďalšími prípravkami. Nezabudnite ich jemne vklepať do pokožky, aby ste ju zároveň premasírovali. A zabudnúť by ste nemali ani na overené plátky uhoriek, ktoré vám dodajú dostatok hydratácie.

Správna starostlivosť o tvár si vyžaduje hlavne pravidelnosť. Pokiaľ ju budete dodržiavať a jednotlivé kroky starostlivosti vykonávať správne, vaša tvár sa vám odmení zdravým a mladistvým vzhľadom.


waiting...