Pančuchy

Kategórie

PANČUCHY- ODHALENIE UKRYTEJ KRÁSY

Nezanedbateľný prvok oblečenia

Pančúch sa netreba báť. Sú ideálnou bariérou medzi chladom a pohodlím. Ale netreba ich ani brať na ľahkú váhu. Iste, často sú schované pod sukňou či šatami, trendom sú aj takzvané neviditeľné pančuchy, ale keď sa im venuje pri výbere dostatok pozornosti, môžu zalichotiť nielen postave, ale aj osobnosti nositeľky.

Pančuchy sa vyvíjali spolu s nohavicami. Pre ženy odeté až do nedávnej histórie iba v dlhých sukniach predstavovali nevyhnutnú ochranu pred chladom. Zato v pánskej móde prechádzali s väčším či menším úspechom fázami najrôznejších výstrelkov. Najviac pozornosti si užili zrejme v renesancii, keď páni nosili nezmyselné bublinové kúsky maximálne do polovice stehien, ktoré odvážne volali nohavicami. Zvyšok nôh bol totiž odetý do kvalitných pančúch. Sprvu boli z úpletu, vyrábané na dvoch ihliciach. Neskôr sa tkali z najrôznejších materiálov na stave. V Paríži pri luxusnej manufaktúre na hodvábne pančuchy vznikla aj odborná pančuchárska škola. V tej dobe sa spolu s pančuchami vyvíjali aj podväzky pridŕžajúce pančuchy a ich systém sa neustále zdokonaľoval.

V súčasnosti existujú takisto modely zamerané predovšetkým na praktičnosť, ale aj v ich prípade sa uplatňuje aspoň jemná elegancia. Do pozornosti sa však dostávajú výrazné pančuchy, ktoré môžu svojim majiteľkám viac alebo menej lichotiť. Pančuchy okrem toho, že sa vyrábajú v najrôznejších farbách, uplatňujú aj vzory a potlač. A je na štýle a odvahe ženy, či si vyberie decentnú eleganciu, alebo prekvapí extravagantným, takmer umeleckým modelom, či vystaví svoje nohy na obdiv v rafinovanej čipke. Na taký účel sa výborne hodia lodičky na vysokých opätkoch.

Ďalšou skvelou správou je, že popri ochrane pred chladom a estetickej funkcii môžu vhodne zvolené pančuchy či ich príbuzné podkolienky pomôcť aj postave. Mnohé modely uplatňujú najnovšie technológie a poznatky vytvárajúc tzv. zoštíhľujúci efekt. Podľa potreby na bruško, na zadoček, lýtka či na stehná, kde sa môže prejaviť aj pozitívny účinok v boji s celulitídou.

Neprehliadnite kategóriu pančúch v našom obchode a zvoľte si zo starostlivo vybraných luxusných, elegantných aj športových modelov pančúch, podkolienok i dámskych ponožiek tej najvyššej kvality, ktorú si môžete dopriať vďaka online katalógu.


waiting...