Letné šaty(0)
Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Letné šaty(0)

Letné šaty

Leto nosí šaty! Príjemný ľahký materiál, v ktorom sa cítite dobre, pastelové farby, ktoré vás oživia, úžasné strihy a modely, ktoré zakryjú všetky nedostatky... To sú hlavné atribúty dokonalých letných šiat, ktoré by ste si toto leto mali zadovážiť. Letné šaty vyzdvihnú krásu každej ženy. Najúžasnejšie je, že letia aj krátke mini, aj maxi dĺžky až po zem. Mini sú sexi a maxi zase vytvarujú nádhernú ženskú siluetu. V mini môžete ukázať pekné nohy, maxi zase lichotia vysokej postave. Záleží len na vás, ktoré si vyberiete!

Letné šaty

Zvoní nám na leto. Vybaví sa vám prechádzka po slnkom zaliatej lúke, leňošenie na pláži, alebo les plný voňavých húb? Nie! Vám, ako správnej módnej maniačke napadne, že potrebujete nové letné šaty.

Letné šaty vo víre dejín

Zamysleli ste sa už nad tým, že aj tento najpôvabnejší a súčasne najzvodnejší kúsok oblečenia má svoj príbeh?

Prvé zmienky o letných šatách sa datujú do vzdialeného 14. storočia. Nosia ich muži aj ženy, zachovali sa náčrty mužských letných šiat s krátkym rukávom. História výlučne dámskych letných šiat začína až v 17. storočí. Na prelome 18. a 19. storočia šľachtičné a meštianky preferovali tzv. šaty à la grecque a v prvých desaťročiach 19. storočia nastúpil empír. Vzorom letných šiat à la grecque boli splývavé rúcha neskorého helenizmu z jemných priesvitných tkanín prepásané vysoko pod prsiami. Košeľové šaty mali hlboký výstrih, vysoký pás a zväčša boli bez rukávov. Vrchným odevom boli len dlhé jemné šály. Prevládajúcou farbou bola biela. Typickými pre obdobie empíru boli „hladké šaty s hlboko dekoltovanými živôtikmi a nahými ramenami“. Pôvodne hladké splývajúce tunikové šaty (grécke šaty) boli rozčlenené na krátky živôtik s hlbokým výstrihom a krátkymi naberanými rukávmi.

Módu letných šiat po roku 1815 ovplyvnila Viedeň. Dĺžky sa skracovali, nosili sa oválne alebo štvorcové výstrihy. Na šatách sa objavujú volániky, stuhy, mašle a iné ozdoby. Neuveriteľne úzke šaty konca 19. storočia boli podnetom pre vznik motta: „Kým viete chodiť, nie ste dostatočne elegantne oblečená“. A potom prišla Coco Chanel. Žena, ktorú obliekla Coco nebola zošnurovaná korzetom a mala krátku sukňu. Bol z toho samozrejme škandál. Šaty boli omnoho jednoduchšie a napriek tomu neuveriteľne zvodné. Šaty Coco Chanel predstavovali jednoduchosť, kvalitu a luxus. V roku 1968 vlna hippies zmenila módu. Šialené farby, psychedelické vzory, voľné strihy, kratučké sukne letných šiat. Bola to uletená móda uletenej doby. Móda 70.tych a 80.tych rokov sa postarala o chvíle zábavy pri fotoalbumoch z tohto obdobia.

Letné šaty dnes

Pokiaľ ide o módu, pravdepodobne neexistuje nič ženskejšie ako dobre zvolené letné šaty. Je to úplne iný pocit, ako byť oblečená v džínsoch a tričku a samozrejme aj dojem, ktorý budíte je neporovnateľný. Aktuálna letná móda je naozaj benevolentná. Môžete vyberať z množstva trendov, štýlov, vzorov, farieb aj dĺžok. Ak sa chcete cítiť sexy, ale pritom pohodlne, najistejšia je dĺžka po kolená.

Ale ako sa vyznať v trendoch aktuálnych letných šiat?

Naši návrhári vám to nezľahčili. Vytvorili pre vás ohromné množstvo úžasných a ešte úžasnejších kreácií. V duchu „absolútnej ženskosti“ sa vracajú púdrové farby a kvetinové vzory. Mimoriadne aktuálne sú ležérne košeľové šaty, predovšetkým bielej farby, éterické a zvodné bielizňové letné šaty. Obľúbenou témou dizajnérov sú „oversized“ šaty. Objavuje sa množstvo Retro vzorov v štýle 70.-tych rokov spolu s nesmrteľnými, nadčasovými námorníckymi prúžkami.

Večným zdrojom inšpirácie nielen pre letné šaty sú kmeňové a etno prvky. Budete trendové vo všetkom, čo navodí atmosféru Afriky, ale aj Južnej Ameriky. Zlatú môžete používať v akomkoľvek množstve. Už nie prvú sezónu sa snaží dostať do našich šatníkov Boho štýl, nazývaný aj bohémska buržoázia, štýl, ktorý kombinuje nekombinovateľné, miesi sa v ňom prirodzenosť, nezávislosť a ženskosť. Letné šaty v štýle BOHO CHIC sú nespútané hravé a jedinečné. Necháte sa nimi toto leto zlákať?

Predtým, ako by ste sa stratili v mori trendov letných šiat

Je dobré sa riadiť pravidlom: Vybrať si len ten typ šiat, v ktorých viete byť sama sebou a ktorý je vhodný pre Váš typ postavy. Napríklad na predvádzacích mólach úžasne vyzerajú oversized modely, v bežnom živote však nie sú veľmi praktické. Veľmi trendové košeľové šaty sú tabu pre dámy s veľmi štíhlou, hranatou postavou, pretože tento minimalistický štýl im uberá na ženskosti. Veľmi silne je prítomné Retro so svojimi motýlikmi a kvetinkami, ale tento typ letných šiat sa môže niekomu zdať príliš sladký a móda sem, móda tam, oblečie si radšej elegantnú čierno-bielu kombináciu.

Počúvajte teda svoj vnútorný hlas a verte svojim očiam!

Je pre nás niekde typické, že kúpime to, čo vidíme na iných. Ale stojí to za to, ostať mimo davu a vybrať si kúsky zodpovedajúce našej osobnosti a keďže Klingel pre vás tento rok pripravil neuveriteľný výber letných šiat, ani to nebude také zložité.


waiting...