Doplnky

Kategórie

Pánske doplnky

Správne zvolené doplnky vám pomôžu doladiť outfit, aby ste vyzerali dobre pri každej príležitosti. Potrebujete pri výbere pánskych doplnkov poradiť? Dole pre vás máme tipy, ktoré vám pomôžu.

OPASKY

Pravidlá nosenia opaskov sú jednoduché:

 • Ak vaše nohavice majú pútka na opasok, noste opasok s nimi.
 • Kvalitný kožený opasok vám vydrží veľmi dlhú dobu. Preto sa doň nebojte zainvestovať.
 • Mali by ste mať aspoň tri pánske opasky. Čierny kožený opasok noste s čiernymi topánkami, hnedý kožený opasok s hnedými topánkami a casual opasok so športovými topánkami.
 • Ste fanúšik denimu? Ideálny doplnok je široký opasok z prírodnej kože.
 • Ako si vybrať správnu dĺžku opaska? Pozrite sa na veľkosť vašich nohavíc a vyberajte o jednu väčšiu.

PEŇAŽENKA

Ak hľadáte pánsku peňaženku pre seba, zvážte z akého materiálu je zhotovená. Zamyslite sa nad tým, čo všetko potrebujete pravidelne nosiť a vyberte peňaženku, ktorá vie pojať všetko: hotovosť, niekoľko kreditných kariet, osobné doklady a možno aj pár vizitiek.

Peňaženku budete používať každý deň, takže ak si vyberiete koženú peňaženku, bude dostatočne odolná, aby svoju náročnú úlohu zvládla.

Ak kožená peňaženka nie je váš štýl, nylonová je k nej neformálnou alternatívou. Ak dávate prednosť noseniu hotovosti, zvážte kúpu spony na peniaze. Súčasťou niektorých kožených spôn na peniaze je aj držiak na karty, ktorý môže byť tiež užitočný.

KRAVATA

Výber kravaty býva často zložitý a chaotický. Ako si vybrať tú správnu?

 • Vyberajte podľa pomeru dĺžky a šírky kravaty k vašej postave. Vo všeobecnosti platí, že správna kravata je priamo úmerná veľkosti a individualite osoby, ktorá ju nosí.
 • Neexistuje univerzálna farba. Základom každého pánskeho šatníka by mala byť minimálne tmavo modrá a tmavo červená kravata.
 • Vzor na kravate by nemal byť inak prítomný vo zvyšku oblečenia. Napríklad bodkovaná košeľa bude vyzerať dobre s pruhovanou kravatou. Ak si nie ste istý svojou voľbou, použite jednofarebnú kravatu, ktorou určite nič nepokazíte.
 • Čím väčší počet kravát vlastníte, tým lepšie. Ale buďte opatrní pri výbere, pretože je dôležité vyhnúť sa lacnému vzhľadu, ktorému nepomôže ani spárovanie s drahou košeľou a na mieru šitým oblekom.

SLNEČNÉ OKULIARE

Slnečné okuliare prichádzajú v rôznych veľkostiach, tvaroch a odtieňoch. Ale väčšina pánov by sa mala držať základných tvarov vo väčších rámoch. Pridáva to na mužskom vyžarovaní, ale neznamená to, že musíte nevyhnutne nosiť obrovské Aviator okuliare.

Kovové aj plastové rámy na okuliare sú trvácne a módne. Hľadajte však okuliare, ktoré dopĺňajú tón vašej pokožky a farbu očí.

Ak máte teplý tón pleti, alebo hnedé oči, zlaté kovové rámy sa vám budú hodiť. Ak máte pokožku chladnejšieho tónu, alebo modré oči, budú pre vás ideálne strieborné kovové rámy a čierne, alebo modré plastové rámy.

Zvoľte rám, ktorý sedí správne a je v mierke s vašou tvárou. Rám okuliarov by mal byť rovnako široký ako vaša tvár. Pokiaľ ide o tvar, hľadajte niečo, čo je v kontraste s tvarom vašej tváre. Napríklad, ak máte hranatú čeľusť a široké čelo, zvoľte okuliare, ktoré majú zaoblené hrany.

HODINKY

Skvelé hodinky spravia obrovský dojem. Nájdite tie, ktoré vyhovujú vášmu životnému štýlu a rozpočtu. Kvalitné hodinky sú však jednou z vecí v živote, ktoré dokonale obstoja v skúške času. V poslednom čase sa však aj cenovo dostupné hodinky stali štýlovým pánskym doplnkom.

Okrem skutočnosti, že vám hodinky pomôžu udržať prehľad o čase, povedia veľa aj o svojom nositeľovi. Môžete si vybrať z kožených remienkov, alebo tých vyrobených zo zlata alebo striebra, je to stále na vašej voľbe.

V súčasnosti mnoho pánov preferuje nerezovú oceľ alebo platinu, pretože sú považované za odolnejšie. A okrem toho, sú skvelé takmer k akémukoľvek outfitu.

MANŽETOVÉ GOMBÍKY

Manžetové gombíky sú klasika. Je to doplnok, ktorý charakterizuje dobre oblečeného muža.

Väčšina pánov si ich berie na zvláštne príležitosti, alebo dôležité obchodné rokovania. Pravidlá výberu sú jednoduché:

 • Na pracovných schôdzkach alebo pri obchodných rokovaniach je vhodné zvoliť také, ktoré budú matné a v tmavých farbách.
 • Na spoločenské oslavy sa hodia nápadné gombíky, lesklé a pestrofarebné.
 • Manžetové gombíky si vyberajte vždy aj podľa doplnkov, ktoré nosíte. Ak máte svetlé hodinky strieborných farieb, gombíky by mali by v rovnakom štýle a farbe.

waiting...