Šály(0)
Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Šály(0)

Pánske šály

Šál bol bežnou súčasťou pánskeho oblečenia už pred viac ako dve tisíc rokmi. Tento dômyselný kúsok odevu zdobí naše krky dlhšie ako kravaty alebo motýliky.

Možno samých seba nepovažujete za „chlapíka so šálom“, ale možno by ste to mali prehodnotiť. Prečo? Po prvé, váš krk sa bude cítiť podstatne lepšie počas dní, kedy teplomer klesne pod komfortný bod. Ďalším dôvodom uviazať si šál, je to, že šál je skvelý spôsob ako pridať niečo extra k vášmu oblečeniu. Ale my to chápeme – nechcete vyzerať, akoby ste si požičali nejaké doplnky zo šatníka vašej manželky. Takže, tu je návod ako vyzerať trendy a udržať si krk v teple – ako muž.

Nosiť šál nie je zložité. Našich niekoľko pravidiel vám pomôže pochopiť základy výberu toho pravého pre vaše potreby.

Šály sú mužné. Boli v pánskych šatníkoch už pre viac ako 2000 rokmi. Svetové armády ich používajú ako označenie pozície. Od terakotových bojovníkov z Číny až k súčasným púštnym vojenským jednotkám, šály vidíme všade. Pozrite si fotky najväčších vojenských pilotov bojujúcich v bitke pri Ardenách, uvidíte množstvo šálov, bez toho aby ste videli čo i len jediného zženštilého muža.

Prečo nosiť pánske šály?

Pretože je funkčný – šály jednoducho robia vynikajúcu prácu pri ochrane vášho krku. Hrubý vlnený šál udrží váš krk v teple počas chladných zimných rán, alebo ľahký ľanový šál ochráni váš krk od slnka počas tropických letných dní.

Pretože je štýlový – šály môžu pridať silne štýlový prvok, obzvlášť keď predstavujú farbu na ináč nevýraznom outfite. Kým to neohrozí funkčnosť, málokto bude spochybňovať kus pestrofarebného kašmíru, ktorý rozžiari grafitovo sivý kabát pána bankára. Avšak, ak nosíte šál v menej funkčných úlohách (napríklad ľahký šál v interiéri miesto kravaty) musíte sa cítiť veľmi komfortne vo svojom osobitom štýle. Je dobrým orientačným pravidlom, aby zvyšok oblečenia zostal jednoduchý, takže nesúťaží o pozornosť so šálom.

Šírka a dĺžka pánskych šálov – šírka by mala byť od 15 do 35 cm, dĺžka od 130 do 220 cm, pre priemerne vysokého muža je vhodný šál s dĺžkou 150 cm a vyšší muži budú vyzerať dobre so šálom v dĺžke cca 180 cm.

Materiál pánskych šálov

Pánske šály sú zvyčajne vyrobené buď z vlny, kašmíru, angory, bavlny, ľanu, hodvábu, syntetických materiálov alebo zmesí. Spôsob uväzovania je veľmi dôležitý, pretože objemné šály zhotovené z hrubej priadze vyžadujú jednoduché uzly a nie sú tak praktické. Ak sa rozhodnete pre vlnený alebo kašmírový zimný šál s jemným povrchom, zaručene nespravíte chybu. Ak hľadáte ľahký šál, ktorý vás ochráni pred horúčavou zvoľte ľan alebo ľahkú bavlnu, ktoré sú skvelé, rovnako ako niektoré syntetické materiály určené špeciálne pre tento účel.

Ako určiť či je šál pánsky alebo dámsky

Väčšina šálov nie je vyrobená pre pánov – tvoria len veľmi malú časť trhu. Ak len nie ste Steven Tyler držte sa ďalej od žensky vyzerajúcich šálov. Povieme vám, ako rozpoznáte šál, navrhnutý pre vašu manželku:

  • akýkoľvek šál so zvieracou potlačou, jasne ružový, šťavnatá magenta, petrolejovo modrá, salsa picante ....
  • čokoľvek, čo prichádza s ozdobnou ihlicou. Muži nenosia ozdobné ihlice v šáloch.
  • vzdušné, priehľadné, super ľahké šály, ktoré nevedia poskytnúť žiadnu funkciu (možno by mohli fungovať ako škrtidlo) a sú to 100% módne kúsky,
  • veľké pletené šály, ktoré by mohli fungovať ako prikrývky,
  • nadmerné strapce – nejaké strapce vo farbe šálu sú v poriadku, ale vyhýbajte sa rôznofarebným, alebo brmbolcom,
  • komplikovane zdobené šály, šály s flitrami, lesklými kovovými zdobeniami, výšivkami vtákov, kvetov, atď.

Ako uviazať pánske šály

Všeobecné pravidlá

1. Dajte to jednoducho – vaše pohodlie nadovšetko.

2. Dĺžka a hrúbka šálu môže obmedziť možnosti štýlu uzlov.

3. Šál nie je kravata – noste ho voľne.

4. Na prvom mieste – funkcia, až potom móda.

Uzol City Slicker

Vo sviežom ovzduší mesta je tento uzol skvelou voľbou, ktorý spraví váš šál štýlovým a elegantným bez akéhokoľvek úsilia. Jednoucho zložte šál na dve polovice pozdĺžne a oviňte ho okolo krku. Voľné konce pretiahnite cez slučku, ktorú vytvorilo preloženie. City Slicker uzol okamžite vytvorí čistý, uhladený vzhľad vášmu outfitu, či je to už hrejivý sveter a Chino nohavice alebo elegantný oblek.

Sofistikovaný uzol

Tento štýl nosenia p����nskeho šálu je perfektnou rovnováhou medzi uhladeným a neformálnym . Preložte si šál okolo krku, tak aby jeden koniec bol kratší ako druhý. Dlhší koniec oviňte voľne okolo krku raz, alebo ak chcete docieliť viac zababušený vzhľad , oviňte ho okolo krku dvakrát s oboma koncami vpredu. Umožnite jednému koncu byť o niečo dlhší, poskytuje to prirodzenejší a spontánny vzhľad, ale dĺžku m��žete prispôsobiť vašim preferenciám. Sofistikovaný štýl môžete skombinovať s čímkoľvek, od zimného kabáta po tričko a kardigán.

Ivy Leaguer

So šálom noseným týmto elegantným a uváženým štýlom budete vyzerať ako regulárny „Harvard man“. Ivy Leaguer môže ísť od veľmi formálneho až k dennému uvoľnenému vzhľadu, v závislosti na vašom outfite a samotnom šále. Existujú dve varianty: šál prehodený cez sako, alebo zastoknutý pod klopy saka. Tento štýl môžete nosiť s operným šálom cez smoking, alebo cez sako a sveter.

Uzol Connoisseur

Vzhľadom k tomu, že tento uzol pripomína Ascot, je ideálny pre muža, ktorý si užíva život. Ak chcete vytvoriť Connoisseur, položte šál okolo krku, tak že oba konce sú vpredu. Preneste jeden koniec nad a pod druhým ako jednoduchý uzol. Preložte predný koniec nad zadným a prispôsobte dĺžku podľa vašich predstáv. Tento štýl môžete nosiť voľne, ale vyzerá skvele aj zastoknutý do saka, alebo pulóvra s V - výstrihom. Uzol Connoisseur poskytne aj vášmu každodennému outfitu rafinovaný nádych.

Jet Setter

Použitie tohto klasického štýlu dá bez námahy hravý nádych vášmu outfitu. Najprv preložte šál okolo krku s jedným koncom kratším ako druhým. Ďalej, obaľte dlhší koniec šálu okolo vášho krku a nechajte ho visieť na opačnom pleci. V prípade, že je šál mimoriadne dlhý, oviňte ho okolo krku pred jeho umiestnením za vašim plecom. S Jet Setter budete za okamih vyzerať ako svetobežník.

Pánske šály sú už dlhú dobu neoddeliteľnou súčasťou oblečenia. Dnes, rovnako ako aj v minulosti, je šál mimoriadne populárny spôsob, ako priniesť nádych osobitosti do pánskych šatníkov. Zatiaľ čo dámy sú obdarené množstvom doplnkov, páni majú tendenciu mať viac tradičný šatník, ktorý zabraňuje prebleskovaniu ich osobnosti. Pánske šály okrem toho, že sú krásne hrejivé, sú výnimočným spôsobom ako obohatiť šatník a pridať osobitosť vášmu zjavu.


waiting...