• viac ako 20.000 tovarov online
  • bezpečný nákup
  • móda pre každý typ postavy
15% zľava k 2. ADVENTU 🕯️🕯️15% zľava k 2. ADVENTU 🕯️🕯️
02
dni
:
14
hod
:
24
min
:
41
sek
Opasky(14)
Filtrovať podľa:
Zoradiť podľa:

Pánske opasky

Vedieť ako správne nosiť pánske opasky a ako sa vyhnúť niektorým módnym prešľapom v pánskom outfite nie je nikdy na škodu. Základným pravidlom ohľadom pánskych doplnkov je bezchybný a stopercentný stav, nikdy a za žiadnych okolností nepoužívajte pánske opasky, na ktorých je už zreteľne viditeľné poškodenie alebo opotrebovanie. Opasky, ktoré už majú svoje „odžité“ je potrebné tak, ako aj ostatné dosluhujúce oblečenie, topánky, či módne doplnky vyradiť a nahradiť novým kvalitným modelom.

Pánske opasky

Pre módne uvedomelých pánov môže byť zložité vybaviť svoj outfit doplnkami. Keďže možností je podstatne menej, ako majú dámy, tradičný kožený opasok hrá dôležitú úlohu v potvrdení vášho štýlového kreditu. Skoordinovaný s vašimi topánkami doplní elegantný vzhľad. Opasok teda dnes nie je už len prostriedkom na udržanie nohavíc v ideálnej polohe, ale módny doplnok alebo aj prejav individuality.

Pred rokom 1920,( kedy Levi Strauss dostal nápad dať pútka na svoje džínsy, do ktorých potom navliekol opasok, pretože jeho zákazníci chceli viac flexibility a istoty než poskytovali tradičné traky) už od doby bronzovej nosili muži opasky zo špagátu, látky a aj z kože, ale nosili ich z estetických dôvodov, aby vytvorili ilúziu idealizovanej mužskej postavy so širokými ramenami, nápadnou hruďou a úzkym pásom. A počas celej histórie boli opasky nosené k uniformám pre zvýraznenie mužskej postavy a pre transport zbraní. Až keď Levi Strauss vynašiel pútka na opasok, začínajú sa opasky nosiť za účelom udržania nohavíc „na mieste“.

Najzákladnejšia forma opasku je povraz, špagát alebo textilná šerpa nosená napnutá okolo pása. Ale tie najjemnejšie opasky sú vyrobené z exotických, výberových koží, lemované Latigom alebo inou odolnou kožou, prekladané, jemne prešité po celom obvode, ukončené skoseným hranami, vybavené prackami a inými prvkami z pevného kovu, niekedy drahého a ukončené ručne trenými hranami a otvormi na pracku. Dobré opasky prichádzajú v širokej cenovej škále: od veľmi rozumnej až po hriešne drahé, pre priemerného človeka viac menej nedostupné (ale s certifikátom).

Základné pravidlo pre pánske opasky je bezchybný a stopercentný stav, nikdy a za žiadnych okolností nepoužívajte opasky, na ktorých je už zreteľne viditeľné poškodenie alebo opotrebovanie. Opasky, ktoré už majú svoje „odžité“ je potrebné tak, ako aj ostatné dosluhujúce oblečenie, topánky, či módne doplnky vyradiť a nahradiť novým kvalitným modelom.

Veľkým módnym prešľapom je aj nosenie toto istého opasku ku všetkým typom nohavíc. Treba vedieť rozlišovať medzi elegantnou a športovou módou, pretože pánske opasky, ktoré bežne nosíte k džínsom, nemusia byť ani náhodou dobrou voľbou pre elegantný pánsky oblek, ktorý si vždy vyžaduje len kvalitný kožený opasok primeranej šírky a dĺžky vybavený menej nápadnou prackou. Príliš široké alebo textilné pánske opasky, masívne nápadné pracky či rôzne zdobenia v podobe výrazného prešívania či vybíjaných ozdôb sú pre elegantný oblek neprípustné a využiť ich môžete len na doplnenie ležérnej voľno časovej módy, napr. k džínsom.

Farba opaska

Keď sa obliekate do práce, alebo formálne farba a ukončenie opasku džentlmena by malo zodpovedať farbe jeho topánok. Väčšina mužov považuje za nevyhnutné vlastniť aspoň dva opasky do oblekov: jeden čierny a jeden hnedý. Ale odkedy čierne a hnedé farby nie sú rovnaké, je najlepšie zobrať do obchodu topánky a farbu opasku prispôsobiť im. Hladký čierny opasok napríklad nebude tým správnym doplnkom k čiernym lakovaným topánkam. V prípade nového „black tie“ kedy už nie je nosená šerpa, ktorá by zakryla pás, džentlmen, obzvlášť ak je skromnej výšky, ale podstatného obvodu, a má na sebe čierne lakované topánky, sa môže rozhodnúť pre decentný čierny opasok (ak si nohavice opasok žiadajú), aby vytvoril neprerušovaný vizuálny tok medzi sakom a nohavicami.

Podobne, ani pár mahagónovo hnedých topánok sa nemusí veľmi zniesť s opaskom farby mokka.

Je tiež dôležité aby šírka opasku zodpovedala štandardným pútkam na opasok. A pre pánov, ktorí majú len tie spomenuté dva opasky, je vhodné aby spony boli jednoduché a klasické – vyrobené pokiaľ možno z mosadze alebo chrómu. Pravidlá sú mierne odlišné pre Casual oblečenie. Všeobecným pravidlom je zladiť Casual opasky, rovnako ako farebné tkané opasky so sponou s farebnou schémou celkového oblečenia, nie nevyhnutne s topánkami. Od džentlemana, ktorý má na sebe pár bielych Nike tenisiek, sa napríklad neočakáva, že bude mať biely opasok . Namiesto toho by mal zvoliť opasok, ktorý dopĺňa jeho oblečenie.

Dĺžka opaska

Konvenčný názor je, že dĺžka mužského opaska by mala o dve čísla väčšia ako rozmer pása jeho nohavíc. Napríklad muž, ktorý nosí nohavice číslo 32 by si mal kúpiť veľkosť opasku 34. V centimetroch to robí cca 5 cm. Väčšina opaskov poskytuje päť dierkovú možnosť. Objektívne je vhodné kúpiť opasok, ktorý má sponu zaistenú v tretej, alebo prostrednej dierke. Ale ak vaša váha kolíše, mali by ste zvoliť dierku na oboch stranách strednej dierky. Ak je dĺžka opaska taká, že musíte zvoliť prvú alebo poslednú dierku, opasok je buď príliš malý alebo veľký.

Ako uchovávať opasky

Opasky môžu byť voľne stočené a položené na plochom povrchu ako napr. polička v skrini. Opasky s prackami môžu byť zavesené aj na vešiaku, čo opasku umožní voľne visieť. Nikdy však nevešajte opasok cez vešiak koženou časťou (len za pracku), pretože takáto metóda skladovania môže ohroziť tvar opasku.

Starostlivosť o opasky

Rovnako ako topánkam, aj opaskom by malo byť dovolené „oddychovať“ medzi oblečením. Je lepšie nosiť ten istý opasok každý druhý deň, než každý deň , aby sa opasok mohol na vzduchu vysušiť a získať späť svoj tvar. Opasky s prackami vyrobenými z kovu, ktorý môže zájsť by sa mali pravidelne leštiť.

Pánske opasky a Klingel

Klingel vám vo svojej aktuálnej ponuke prináša kvalitné kožené opasky rôznych štýlov aj farieb v bezkonkurenčných cenách a v nadčasovom dizajne. Elegantné oblekové, športové, s nitmi aj s originálnymi sponami. Osvedčené značky Babista, Babista outdoor a Wrangler vás svojimi opaskami za žiadnych okolností nenechajú v štichu.


waiting...

10€ uvítacia zľava

Bezplatné prihlásenie

  • Aktuálne módne trendy
  • Exkluzívne zľavy
  • Atraktívne akcie a súťaže
  • Profesionálne poradenstvo

Bezplatné prihlásenie

Polia označené * sú povinné. Poskytnutie ostatných údajov je dobrovoľné a možno ich kedykoľvek zmeniť.
KONTAKTY
035 321 32 00* *Sme tu pre Vás Po – Pi 8.00-18.00, So 8.00-13.00
BEZPEČNÁ PLATBA
  • Dobierka
  • PayPal
  • Visa
  • Mastercard
SLEDUJTE NÁS
všetky ceny sú vrátane DPH Poštovné a balné vo výške 4,95 € platíte pri jednej objednávke iba raz