• viac ako 20.000 tovarov online
  • bezpečný nákup
  • móda pre každý typ postavy
15% zľava k 2. ADVENTU 🕯️🕯️15% zľava k 2. ADVENTU 🕯️🕯️
02
dni
:
12
hod
:
47
min
:
59
sek
Plavky(17)
Filtrovať podľa:
Zoradiť podľa:

Pánske plavky

Pánske plavky postupne prechádzajú zmenami a to od klasických slipových plaviek, cez plavky boxerkového strihu až po dnes veľmi obľúbené a na kúpaliskách často videné plavky šortkové. Možno v prípade drsnejšej polovičky ľudstva nie je výber plavkovej módy až taký komplikovaný a podrobený prísnemu sebahodnoteniu. Ale komfort a funkčnosť by mali aj v prípade pánskych plaviek kráčať ruka v ruke s príťažlivým vizuálom. V kurze sú výrazné farebné tóny ako žltá, fialová, červená či limetková. Zo vzorov boduje grafika, abstrakcia, ale aj kvetinové či zvieracie motívy.

Pánske plavky

Každé leto sa zdá, že sa celý svet točí okolo ženských plaviek. Z billboardov a televízie na nás žmurkajú atraktívne bábiky v najnovších modeloch a z výkladov si na nás ukazujú figuríny odeté do mikro - bikín. Kde ale zostali muži? Na nich sa akosi zabúda. Aby sme to napravili, pripravili sme pre vás výlet do histórie, ale aj súčasnosti pánskych plaviek. Ak náhodou vaše plavky objavíte v prvej polovici tohto článku, mali by ste sa okamžite zahĺbiť do našej aktuálnej ponuky.

Úžasná história pánskych plaviek

Rovnako ako dámske plavky prešli od začiatku minulého storočia postupnou evolúciou, tak aj pánske plavky sa dožili od svojho vzniku mnohých zmien. Plavky pre mužov sa však od začiatku výrazne líšili od dámskych. Plavky boli navrhnuté stroho, až s uniformným vzhľadom, čo bolo v priamom kontraste s dámskymi plavkami, ktoré sa vyznačovali až prehnaným zvýrazňovaním ženských kriviek.

Morálne a etické zábrany ovplyvnili štandard v obliekaní až niekde k roku 1920. 17. mája 1917 Americká asociácia "parkových dozorcov" (americká obdoba plážovej mravnostnej polície) publikovala tzv "plavkový poriadok". Podľa tohto poriadku, museli byť pánske plavky so sukňou, alebo museli plavky túto funkciu minimálne plniť. To znamená, zakryť obrysy tela, ak boli plavky mokré. Z tohto dôvodu poriadok tiež predpisoval, že sukňa musela byť nosená len na vrchu spodného dielu. Druhou možnosťou potom bolo, nosiť "klasické" pánske plavky – flanelový pruhovaný overal až pod kolená. Zaujímavosťou bolo, že v tejto dobe väčšina ľudí plavky nevlastnila a mohli si ich požičať rovno na pláži za vtedajší 1 Americký nikel.

Na prelome 20. a 30. rokov minulého storočia, bol vyvinutý pre vtedajšiu dobu úplne revolučný materiál Lastex. Bola to zmes syntetického a gumového vlákna, ktoré podnietilo vznik úplne novej éry pánskych plaviek. Muži stále viac túžili po plavkách, ktoré ich nesťahovali ku dnu a tento "zázračný" materiál im to mal umožniť. Lastex bol elastický a priliehal na telo . Mužom sa však ešte stále nedarilo zbaviť sa vrchného dielu a odhaliť tak hrudník.

V roku 1936 vrcholil sociálny protest prozaicky pomenovaný "No-shirt". Išlo v ňom hlavne o to, aby sa muži už nemuseli potiť vo vrchnom diele plaviek a jednoducho ho mohli nechať doma. O rok neskôr sa im to konečne podarilo a muži tak získali právo kúpať sa "topless".

Spoločnosť sa časom vysporiadala aj s pohľadom na odhalené telá a tak sa v priebehu rokov stále viac mužov začalo obliekať do "boxerkových plaviek". Aj keď už existoval polosyntetický materiál Lastex, ešte stále sa prevažná väčšina plaviek vyrábala z vlny. Tieto "boxerkové plavky" sú nám už ale viac povedomé z dnešných pláží a kúpalísk. Je to práve toto obdobie, ktoré inšpiruje dnešných výrobcov moderných "retro" pánskych plaviek.

V priebehu 50. a 60. rokov boli ženské plavky čím ďalej tým viac extravagantné, čo malo v móde mužských plaviek za následok explóziu farebných vzorov a ozdobných detailov. Pánske plavky sa zrazu stali atraktívnym artiklom. V tejto dobe boli populárne tzv. "Cabana sets", čo sú boxerkové plavky a košele ušité z rovnakého materiálu. Populárne boli havajské, prírodné a zvieracie vzory. Na prelome storočia bol na vzostupe aj kult tela. Muži sa o svoje telo začali zaujímať a viac dbať o fyzickú krásu. Toto ešte viac umocnilo dopyt po móde, vrátane atraktívnych plaviek.

Vynález syntetického vlákna "Lycra" a jeho použitie v odevníckom priemysle umožnilo nástup úplne nového štýlu v móde. Netrvalo dlho a Lycra si našla cestu aj do módy pánskych plaviek. Vyšportovaní, opálení muži nechceli zakrývať vydreté svaly a na trh sa dostali tzv. "Speedos", ktoré sú dnes známe ako slipové plavky. Tento druh plaviek sa radí medzi najobľúbenejšie druhy pánskych plaviek.

Mladá generácia si obľúbila aj šortkové plavky, tzv. "Boardshorts". Tento štýl plaviek do Európy prišiel z Austrálie a Ameriky a bol obľúbený hlavne medzi surfistami na plážach po celom svete. Tieto plavky sa vyznačujú tým, že môžu mať vrecká na bokoch a často aj vzadu. Majú zapínanie na suchý zips, alebo sťahovanie na šnúrku v páse. Do dnešného dňa sú obľúbené ľuďmi, ktorí preferujú nespútaný a moderný životný štýl.

Pánske plavky a Klingel

Ako ste dopadli? Idú vaše plavky s dobou? Ak predsa len nie, je tu pre vás naša úžasná ponuka pánskych plaviek. V aktuálnom katalógu Klingel nájdete plavky klasické, aj moderné, v rôznych decentných aj veselých letných farbách. Užite si leto v plavkách od Klingel.


waiting...

10€ uvítacia zľava

Bezplatné prihlásenie

  • Aktuálne módne trendy
  • Exkluzívne zľavy
  • Atraktívne akcie a súťaže
  • Profesionálne poradenstvo

Bezplatné prihlásenie

Polia označené * sú povinné. Poskytnutie ostatných údajov je dobrovoľné a možno ich kedykoľvek zmeniť.
KONTAKTY
035 321 32 00* *Sme tu pre Vás Po – Pi 8.00-18.00, So 8.00-13.00
BEZPEČNÁ PLATBA
  • Dobierka
  • PayPal
  • Visa
  • Mastercard
SLEDUJTE NÁS
všetky ceny sú vrátane DPH Poštovné a balné vo výške 4,95 € platíte pri jednej objednávke iba raz