Ponožky(0)
Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Ponožky(0)

Pánske ponožky

Ponožky sú neoddeliteľným a doteraz často nedoceneným článkom pánskeho oblečenia. Pre väčšinu pánov je hľadanie a nákup ponožiek automatickou činnosťou, ktorú zvládnu za niekoľko sekúnd. Táto časť šatníka typicky nevyžaduje žiadnu premyslenosť a prvý pár, ktorý je poruke v šuplíku väčšinou končí na vašich nohách. Avšak, pánske ponožky sú veľmi dôležitým kúskom odevu, a keď sa ako slabý článok reťazca spárujú s drahým oblekom môžu ohroziť celú vašu prezentáciu.

Ponožky chránia chodidlá, absorbujú pot, minimalizujú zápach a udržujú nohy v pohodlí. Prvé tri funkcie splní akýkoľvek pár pánskych ponožiek, bez ohľadu na veľkosť, tkaninu, alebo dizajn. Avšak, nie všetky ponožky sú navrhnuté rovnako, pokiaľ ide o komfort, ktorý poskytujú. Nepohodlný, alebo obnosený pár ponožiek môže spôsobiť diskomfort a podráždenie, ktoré vám vydržia počas celého dňa. Ale tomuto stresujúcemu prvku sa dá ľahko predísť. Páni by mali venovať potrebný čas a investovať určité množstvo peňazí na nákup svojich ponožiek, aby si zabezpečili, že zostanú komfortné a štýlové bez ohľadu na príležitosť. Páni, ktorí hľadajú pohodlné ponožky, mali zvoliť najvhodnejší a komfortný materiál, vybrať správnu veľkosť a dizajn vhodný pre ich šatník.

Bežné tkaniny pánskych ponožiek

Prvým rozhodnutím pri nákupe pánskych ponožiek je určiť druh tkaniny, ktorý je najpohodlnejší na nosenie. Môže to byť otázkou osobných preferencií alebo rozhodnutia na základe typu oblečenia, ktoré nosíte najčastejšie. Najobľúbenejšími materiálmi pánskych ponožiek sú bavlna, vlna, akryl a zmes syntetických vlákien.

Bavlnené pánske ponožky

Bavlna je jednoducho najbežnejším materiálom ponožiek. Bavlnené ponožky sú cenovo priaznivé, široko dostupné a ponúkané v rôznych veľkostiach a farbách. Sú veľmi pohodlné a bavlna zvyčajne poskytuje dostatok odpruženia pre väčšinu činností. Ďalšou výhodou bavlnených ponožiek je skutočnosť, že ich je možné prať s akýmkoľvek detergentom a aj po sušení vo vysoko výkonnej sušičke si zachovávajú tvar. Definitívna nevýhoda bavlnených ponožiek má čo do činenia s ich schopnosťou odvádzať pot. Bavlna je hydrofilné vlákno, čo znamená, že absorbuje vlhkosť. V skutočnosti, bavlna pohlcuje trikrát väčšie množstvo vlhkosti ako akrylové vlákna a desaťkrát väčšie ako iné zmesové vlákna. To je problémom pre pánov, ktorí sa veľa potia, alebo sú často v pohybe. Bavlnené športové ponožky sú určite cenovo dostupné, ale existujú lepšie možnosti pre pánov, ktorí sú ochotní utratiť o niečo viac peňazí, pretože nikto nemá rád spotené, alebo dokonca mokré nohy.

Vlnené pánske ponožky

Vlna je najstarší materiál, ktorý sa používal na ponožky, pretože najskoršie spradené vlákno pre ponožky bolo práve z tohto materiálu. Vlnené ponožky majú niekoľko výhod oproti bavlneným verziám. Po prvé, vlnené ponožky majú najlepšie izolačné vlastnosti zo všetkých materiálov. Udržujú nohy v teple v chladnom počasí a chladné v lete. Po druhé, udržia svoju farbu lepšie ako bavlnené ponožky, a aj po množstve výletov práčkou a sušičkou vyzerajú ako nové. Po tretie, sú univerzálnejšie, pretože ich môžete nosiť okolo domu, v kancelárii a rovnako aj v telocvični. Na rozdiel od všeobecnej mienky, vlnené ponožky sú skvelé pre tých, ktorí sú aktívni v športe, pretože odvedú vlhkosť z nôh mimo ponožky. Športovci by mali objaviť ponožky zhotovené z vlny Merino, ktorá nespôsobuje tradičný svrbiaci pocit, ktorý hrubšia vlna občas spôsobuje. Pokiaľ ide o formálny zjav, vlna je štandardný materiál pre pekný pár oblekových ponožiek. K nevýhodám vlny patrí vyššia cena a skutočnosť, že má tendenciu sa zbehnúť po praní a sušení.

Pánske ponožky zo zmesí a iných syntetických vlákien

Existuje množstvo zmiešaných a syntetických vlákien, ktoré ponúkajú vynikajúci komfort a trvanlivosť v porovnaní so 100 percentne prírodnými ponožkami. Napríklad CoolMax ponožky obsahujú zmes vlákien navrhnutých tak, aby odvádzali vlhkosť a urýchlili odparovanie. Znižujú aj trenie a pomáhajú predchádzať pľuzgierom, čo je veľké plus pre vytrvalostných bežcov a profesionálnych športovcov. Páni s aktívnym životným štýlom by mali rozhodne zvážiť investíciu do pánskych ponožiek zo zmesí vlákien. Lykra Spandex je ďalším obľúbeným zmiešaným vláknom, ktoré poskytuje vynikajúcu pružnosť pre pánov, ktorí sa cítia byť obmedzení vo väčšine iných materiálov. Sú skvelé aj pre pánov, ktorí majú chodidlá neobvyklých tvarov a pre ktoré je ťažko nájsť veľkosť, ktorá im dokonale vyhovuje.

Existuje mnoho zmiešaných a syntetických vlákien, ktoré ponúkajú vynikajúci komfort a trvanlivosť v porovnaní s 100 percent prírodné ponožiek. Napríklad CoolMax ponožky obsahujú zmes vlákien navrhnutý tak, aby knôt preč vlhkosť a urýchlenie odparovania. Oni tiež znížiť trenie a pomáhajú predchádzať pľuzgiere, čo je veľké plus pre vytrvalostné bežcov a profesionálnych športovcov. Muži, ktorí pracujú vonku často by rozhodne zvážiť investície do páru ponožiek zmiešaných vlákien. Lycra Spandex je ďalší populárny mieša vlákno, ktoré poskytuje vynikajúcu tiahnuci možnosť pre tých, ktorí sa cítia byť obmedzený vo väčšine iných materiálov. Oni sú tiež skvelé pre ľudí, ktorí majú nohy do neobvyklých tvarov a pre ktoré je ťažké nájsť veľkosť, ktorá im vyhovuje dokonale.

Druhy pánskych ponožiek

Typ ponožiek, ktoré nosíte do značnej miery závisí na vašich aktivitách alebo destinácii. Tri najbežnejšie typy pánskych ponožiek sú športové, oblekové a ochranné ponožky.

Športové pánske ponožky

Športové pánske ponožky sú zvyčajne v nízkom strihu, zhotovené z bavlny, akrylu alebo syntetických zmesí. Páni, ktorí hľadajú maximálny komfort , by mali zvoliť ponožky špecifické pre jednotlivé športy. Napríklad lyžiarske ponožky sú ��peciálne navrhnuté tak, aby udržali teplo a odvádzali vlhkosť. Bežecké ponožky sú navrhnuté tak, aby poskytli dostatok odpruženia, ktoré absorbuje opakované nárazy a zároveň priliehavý strih, aby redukovali odery.

Oblekové pánske ponožky

Oblekové pánske ponožky sú zvyčajne vyrobené z vlny alebo akrylu a môžu byť vytiahnuté až do polovice oblasti pod kolenom. Oblekové pánske ponožky sú takmer vždy v tmavej farbe, ale existujú ponožky aj v telovej, zelenej a množstve iných farieb, zhotovených tak, aby ladili s konkrétnymi oblekmi. Tieto ponožky sú vždy drahšie ako športové ponožky, a niektoré páry môžu byť pomerne nákladné. Ale zvyčajne dostanete to, za čo si zaplatíte. Drahšie oblekové ponožky zvyčajne poskytujú vynikajúci komfort a spoľahlivosť. Práve preto by ste, páni, mali mať aspoň jeden pár kvalitných oblekových ponožiek v zásuvke. Sú odolnejšie a udržia si farbu dlhšie ako športové ponožky, takže investícia do renomovanej značky sa v dlhodobom horizonte oplatí.


waiting...