Potreby do domácnosti(0)
Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Potreby do domácnosti(0)

Potreby do domácnosti

Bez toho, aby ste museli rozmýšľať, či sa vám hodia rady aj do vašej domácnosti, sa môžete plne inšpirovať ponukou Klingel. Nezáleží na tom, či máte malý byt, alebo ste si práve začali stavať haciendu. Zlepšenia a potreby do domácnosti potešia aj tých, čo majú radi praktický úžitok aj kúsok netradičnosti. Každý si vyberie, ide len o chuť skúsiť niečo nové.

Potreby do domácnosti

Podieľame sa na vzhľade doby a napriek tomu máme pocit, že jej vzhľad nám servíruje neznáma sila, ktorá má nad nami moc. Domácnosť zodpovedajúcu súčasným požiadavkám charakterizuje vľúdnosť, čistota a jednoduchosť. Zariadenie a potreby do domácnosti poplatné aktuálnej estetike dobývajú krôčik po krôčiku naše domácnosti.

Domácnosť je ako svet, stále je v pohybe. Mení sa denne pred našimi očami, ani čo by sme sa niekedy o to sami pričinili. Za ten istý deň dokáže byť švárna ako mladá deva a ustatá ako slnko po celodennej púti cez oblohu. O náladu sa domácnosti vedia postarať aj potreby do domácnosti. Ktoré sú teraz v kurze?

Potreby do domácnosti ako tip na praktický darček

Aj vy chcete potešiť svojho blízkeho darčekom, ktoré bude zároveň i praktický? Ponúkame vám tipy na nápadité potreby do domácnosti, ktoré nielen potešia, ale i poslúžia celej rodine.

A čo tak domáca pekáreň?

Chceli by ste svojich blízkych potešiť domácou pekárňou? Lepší darček pre maškrtné jazýčky ste si ani nemohli vybrať. Domáca pekárnička vás môže každé ráno budiť vôňou čerstvého chrumkavého pečiva. Viete si predstaviť krajší začiatok dňa? Ako si ale vhodnú pekáreň vybrať? Poradíme vám!

Pri výbere vhodnej domácej pekárne vám odporúčame zainvestovať do drahších kúskov, ktoré majú viac zaujímavých funkcií. Nie sú len o pečení chleba, takisto vám vedia vykúzliť aj iné druhy voňavého pečiva. Do domácej pekárne stačí navyše len nasypať všetky suroviny a prístroj ich za vás vymiesi, nechá vykysnúť a napokon aj upečie. Na trhu už je nejaký čas aj prístroj, ktorý vám pripraví hneď dva bochníky naraz.

Predtým ako si domácu pekárničku kúpime, musíme si uvedomiť, že pečie chlieb, ktorý je rozdielny oproti tomu z obchodu. Najväčší rozdiel je v kôrke. Majitelia pekárničky sa sťažujú najmä na to, že kôrka nie je dostatočne chrumkavá. Často ju chrumkavá len na povrchu, tam kde sa cesto dotýka formy sa vytvorí tenšia chrumka, ktorej chýba typická chlebová chrumkavosť.

Na druhej strane má však široké využitie. Dokáže si poradiť s viacerými druhmi chleba, pečiva, pokojne v nej môžete upiecť vianočku, ale aj koláče. V mnohých sa dajú pripravovať napríklad džemy a šťavy.

Dôležitým parametrom pri výbere domácej pekárne je napríklad veľkosť chleba, aký dokáže upiecť. Pozerať by ste sa mali aj na programy, ktoré prístroje ponúkajú. Veľmi praktický je napríklad automatický dávkovač surovín, dosť dôležitá je aj funkcia odložený štart. Práve vďaka nej vás môže čakať teplý bochník práve vo chvíli, keď vám zazvoní budík.

Iné nápady na potreby do domácnosti

Ak sa vám domáca pekáreň zdá byť príliš nákladným darčekom alebo patríte medzi šťastlivcov, ktorí ju už doma majú, nezúfajte. Máme pre vás ďalšie praktické tipy, ktoré budú nielen skvelým pomocníkom, ale aj ozdobou každej domácnosti.

Veľmi praktickým a atraktívnym darčekom je napríklad chlebník. Táto jednoduchá a pritom finančne nenáročná potreba do domácnosti vám raz a navždy urobí poriadok so zvyškami pečiva vo vašej kuchyni. Neestetické kúsky chleba vám raz dva schová do praktickej skrýše. A nielen to. Okrem toho ich aj dlhšie zachová čerstvé!

Zamyslieť sa pri výbere môžete aj nad poschodovým podnosom, ktoré môžete použiť hneď po rozbalení - jednoducho naň naukladajte sviatočné pečivo a tešte sa z efektného servírovania cukroviniek.

Alebo taká nádoba na fondue, či iný spôsob úpravy jedla priamo na stole. Získate tak nielen nádobu na varenie, ale aj na spoločenské vyžitie. Veď posúďte sami - čo môže byť lepšie ako posedenie za jedným stolom s rodinou či priateľmi, namáčajúc si čerstvú bagetu do syrovej zmesi a zapíjajúc to lahodným vínkom.

Predstava prípravy jedla v hlinenej nádobe môže na prvý pohľad niekomu pripadať ako návrat do čias minulých. Avšak niektoré staré veci sú doslova nadčasové a tak sa k nim ľudia často vracajú aj v dnešnej dobe. To by sa dalo povedať aj o rímskom hrnci. V ponuke Klingel v sekcii potrieb do domácnosti nájdete tento skvelý kúsok za veľmi priateľskú cenu.

Ak ste o rímskom hrnci ešte nepočuli, zjednodušene by sa dalo povedať, že je to oválna alebo okrúhla nádoba s pokrievkou. Rímsky hrniec je vyrobený z neglazovanej keramiky (niektoré druhy majú glazovanú vnútornú stranu hrnca, zvyšok je bez glazúry), ktorá má schopnosť nasiaknuť vodu a tá sa následne pri príprave jedla odparuje.

Ako to funguje?

Pýtate sa, ako sa v rímskom hrnci vlastne dá pripraviť jedlo? Celkom jednoducho. Pred použitím hrniec aj s pokrievkou na niekoľko minút ponoríte do studenej vody. Takto pripravený hrniec naplníte surovinami, ktoré sa chystáte upiecť a jednoducho vložíte do rúry.

V rúre sa pri pečení z hrnca odparuje nasiaknutá voda a jedlo sa tak vlastne pripravuje v pare. Nie je potrebné podlievanie ani vymasťovanie nádoby a pokrm si vystačí s „vlastnou šťavou".

Na čo pozor?

Pri umývaní rímskeho hrnca sa zväčša nepoužívajú saponáty, aby sa nedostali do vnútornej štruktúry hrnca (treba dodržiavať odporúčania konkrétneho výrobcu), zvyčajne stačí len čistá voda a hubka na riad.

Aby vám rímsky hrniec vydržal čo najdlhšie, je nutné dodržiavať niektoré zásady. Tento typ riadu je veľmi citlivý na prudké zmeny teploty, takže horúci hrniec nesmie prísť do styku so studenou vodou alebo plochou.

Určite neprilievajte studenú vodu do rozohriateho hrnca a po vybratí z rúry ho pokladajte opatrne - odporúča sa podložiť pod hrniec korkovú alebo drevenú dosku prípadne utierku.

Výhody

Rímsky hrniec sa používa na prípravu rôznych pokrmov v rúre. Jeho výhodou je okrem iného aj to, že vám odpadne nutnosť neustáleho kontrolovania pripravovaného jedla. Jedlo sa rovnomerne prepečie a pritom sa nemusíte báť pripálenia ani vysušenia - všetko ostane pekne šťavnaté. Pozitívom je tiež skutočnosť, že rímsky hrniec si neuchováva „pachové spomienky" na predchádzajúce pripravované jedlá.

Rímsky hrniec uchová jedlo dlho teplé a naviac to môže byť aj pekný doplnok vášho stolovania. Azda najväčšou výhodou rímskeho hrnca je schopnosť pripraviť skutočne zdravé a chutné jedlo, ktoré si zachová väčšinu vitamínov a ďalších dôležitých látok. Keďže nie je potrebné rímsky hrniec vymastiť , je to dobrá alternatíva pre všetkých, ktorí sa snažia znížiť množstvo tuku vo svojej strave.

Vašich blízkych môže potešiť napríklad aj mlynček na korenie, ručný mixér, kvalitný shaker či pekný čajník.

Potreby do domácnosti sú našimi každodennými pomocníkmi, bez ktorých si už našu každodennú rutinu ani nevieme predstaviť, ale určite uznáte, že sú aj skvelým tipom na darček, ktorým zaručene potešíte svojich blízkych.


waiting...