Skladovacie boxy(0)
Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Skladovacie boxy(0)

Úložné boxy

Úložné boxy sú ideálnymi pomocníkmi v prípadoch, keď chceme dať veciam nejaký poriadok. V domácnosti tak isto nájdu svoje miesto a my už nebudeme musieť veci pchať do skríň alebo zásuviek, kde budú rovnako na obtiaž. Hlavnou prednosťou úložných krabíc je ich veľkosť a potom tiež vzhľad. Vďaka ich modernému dizajnu nie je nutné ich ukrývať z dosahu očí. Nemusíme ich nikam schovávať, pokojne môžu zostať uložené na skrini, byť naukladané do komína vedľa skrine, zasunuté pod posteľou, alebo umiestnené do otvorených skriniek. Stanú sa súčasťou interiéru a môžu podčiarknuť aj jeho štýl.

Úložné boxy

Odpradávna si ľudia zariaďovali svoje obydlia kúskami, ktoré boli spočiatku predovšetkým funkčné. V priebehu storočí sa drevené debny a úložné krabice stali najčastejším kusom nábytku v dome. Časom sa jednoduché úložné krabice vyvinuli do rôznych štýlov a boli modifikované na rôzne použitie: krabice na nástroje, na šperky, na periny ... Úložné truhly a škatule sa stali najužitočnejšími a najuniverzálnejšími kúskami histórie nábytku.

Už pred 3000 rokmi Egypťania vyvinuli pokročilé metódy pre zhotovenie krabíc a drevených debien, vrátane ich obradných a pohrebných sarkofágov s neuveriteľnými rezbárskymi výtvormi, pozlátenými a vykladanými drahokamami. Dokonca aj najchudobnejší Egypťania používali úložné boxy na uchovávanie vecí.

Skladovanie v truhlách sa tak naozaj rozmohlo v stredoveku, kedy bohatí šľachtici vlastnili doslova stovky a stovky drevených truhlíc a krabíc, ako sme za dozvedeli z ich posledných vôlí. Slúžili aj ako nábytok, aj ako úložný priestor na náradie, zbrane, rovnako ako na uchovanie čistého a suchého oblečenia. Mohli byť použité aj ako úložné miesta na potraviny.

Úložné krabice dnes

Úložné boxy a škatule nájdu využitie nielen v kanceláriách a obchodoch, kde do nich uložíte hlavne dokumenty a iné kancelárske tovary, ale aj u vás doma. V detskej izbe do nich uložíte hračky, v kuchyni koreniny, sušienky, čaj alebo kávu a na chodbe či v šatni sezónne módne doplnky ako čiapky, šály, rukavice alebo plavky. Do otvorených boxov poskladáte tiež ponožky alebo spodnú bielizeň. A keď sa poriadne zamyslíte, iste vás napadne ešte tisíc ďalších vecí, ktoré by sa dali do krabíc schovať.

Najčastejšie sa k výrobe používa polypropylén, ktorý je priehľadný, nepriehľadný, s rôznymi farebnými odtieňmi alebo imituje ratan, kožený vzhľad či bambus. Výhodou plastu je ľahká údržba a vysoká odolnosť. Boxy sa vyrábajú aj z plechu, dreva, látky, papiera, prútia alebo lakovanej morskej trávy. Plastové boxy sú prakticky nezničiteľné a jednoduché na údržbu. Krabice majú rôznu veľkosť i tvar. Nájdete malé boxy s dĺžkou pod 20 cm, ale aj veľké s dĺžkou okolo 80 cm a objemom 100 litrov, do ktorých uložíte rozmerné športové potreby. Tvar býva obdĺžnikový, štvorcový, okrúhly aj iný. Podľa tvaru a sklonu stien sú niektoré boxy stohovateľné tým, že ich zasuniete do seba, keď sú prázdne. Ak sa nejedná o sadu boxov rôznej veľkosti, tak škatule s kolmými stenami stohovateľné nie sú.

Okrem tvaru a veľkosti sa úložné krabice rozlišujú podľa systému uzavretia. Kúpite krabice bez veka, s bežným nacvakávacími, pántovými, nacvakávacími s poistkami, dvojdielnym alebo napríklad nasúvacím vekom. To nájdete hlavne u plechových boxov. Do boxov nepatria ťažké predmety a veľké množstvo kníh. Dodržujte výrobcom uvedenú nosnosť. Niektoré boxy majú kolieska pre ľahšie presúvanie, väčšinou sú však konštruované na ľahšie predmety a osička koliesok býva plastová. Dbajte teda na ich nosnosť a zbytočne ich nepreťažujte. Ak napriek tomu chcete boxy maximálne zaťažiť, uložte ich na miesto, odkiaľ ich nebudete musieť dvíhať a premiestňovať. Úložné boxy sa predávajú samostatne aj v sadách, ktoré väčšinou obsahujú niekoľko veľkostných variantov.

Kde úložné boxy využijete?

Krabice s vekom uložíte na polici pri stene, kde budú tvoriť dominantný prvok miestnosti, pod posteľ, pod sedací aj úložný nábytok, pod stoly, do poličiek, do skrine aj do atypických výklenkov v interiéri. Využijete ich v obytných miestnostiach, ale aj v komore, na pôde, v pivnici, v garáži alebo v záhradnom domčeku.

Nízke krabice sú ideálne pre úschovu vecí pod posteľ. V prípade, že už nemôžete vystáť vitríny a otvorené poličky, ktoré sú preplnené drobnosťami, vyriešte to rýchlo, elegantne a na stálo. Ukryte ich do boxov a získate štýlový doplnok. Úložné škatule môžu skvele fungovať aj ako organizéry do šatníkov. V tomto prípade sú dobrým pomocníkom plastové boxy, najlepšie priehľadné, do ktorých sa zmestia napríklad topánky. Možno do nich uložiť spodnú bielizeň, ponožky, šatky alebo iné drobnosti. Vďaka úložným boxom viete aj z malého šatníka vyťažiť maximum. Niektoré boxy sa predávajú spolu s otvorenými skrinkami, do ktorých sa jednoducho zasunú. Výhodou je, že ak vás prestanú baviť, vymeníte boxy za nové a hneď máte nový kus nábytku. Interiér ľahko zladíte použitím sady úložných boxov v jednotnom dizajne.

Ak máte priehľadné krabice, tak hneď viete, čo v nich je bez toho, aby ste ich museli otvárať. Ako to však urobiť u zatvorených nepriehľadných boxov? Ak nemajú popisové pole, na ktoré si obsah krabice napíšete, tak si ho vytvorte pomocou tabuľovej alebo popisovateľnej farby či fólie.

Drevené a plechové boxy môžete popísať farbou určenou na daný materiál, a to buď od ruky alebo pomocou vytvorenej šablóny. Takýto nápis už však len ťažko zmeníte. Box označíte aj pomocou samolepiek.

Klingel vám prináša široký výber úložných boxov, šperkovníc a organizérov, ktoré vám prinesú systém do vášho života. Romantické duše určite poteší sada boxov vo vintage vzhľade, alebo v tvare srdca.

Venujte chvíľku našej skvelej ponuke a zorganizujte si váš domov úložnými škatuľami od Klingel.


waiting...