• viac ako 20.000 tovarov online
 • bezpečný nákup
 • móda pre každý typ postavy
15% zľava k 1. ADVENTU 🕯️15% zľava k 1. ADVENTU 🕯️
00
dni
:
16
hod
:
24
min
:
23
sek
Servisy(56)
Filtrovať podľa:
Zoradiť podľa:

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

 • Zoradiť podľa:
  Najpredávanejšie
 • Príbuzné farby
 • Typ produktu
 • Značka
 • Cena
 • Materiál
 • Dĺžka (cm)
 • Varianta
 • Priemer
 • Vlastnosti materiálu

Zoradiť podľa:

Servisy(56)

Obedové súpravy

Jedálenská súprava je nevyhnutnosťou pre každú domácnosť. Koniec koncov, taniere, misy aj šálky, v ktorých servírujeme jedlo, prezrádzajú o majiteľovi veľa a nastavia tón stolovanie. Žiarivé, pestré taniere indikujú zábavu a neformálne jedlo, zatiaľ čo jemný biely porcelán je charakteristickým znakom elegantného stolovania. Ten správny jedálenský servis vás spoľahlivo sprevádza každým druhom jedla, od rýchleho občerstvenia na pohovke až po dekadentné večierky. Tá správna jedálenská súprava nie je len o peknom dizajne. Potrebujete kúsky, ktoré sú trvanlivé, vyrobené z vhodného materiálu a ktoré zapadnú do vášho domova a životného štýlu.

Obedové súpravy

Pri nákupe jedálenskej súpravy je niekoľko faktorov, ktoré sa odporúča zvážiť a ktoré pomôžu determinovať vaše skutočné potreby. Po prvé je potrebné zvážiť rozpočet. Po druhé, počet ľudí ktorému bude jedálenská súprava slúžiť. Mali by ste sa tiež rozhodnúť, akú úroveň formálnosti by váš jedálenský servis mal mať, rovnako ako materiál, z ktorého je servis vyrobený. Ďalej by ste mali vziať do úvahy počet kusov v servise, rovnako ako ďalšie misy a doplnky, ktoré môžete dokúpiť v rámci tej istej línie. Vzhľad jedálenskej súpravy, vrátane farby, tvaru a štruktúry je rovnako dôležitý. A nakoniec, mali by ste sa uistiť, že v prípade potreby ľahko viete nahradiť niektorý kúsok servisu.

Obedové súpravy môžete získať z rôznych zdrojov, ale nakupovanie on-line prostredníctvom stránok Klingel je skvelý spôsob ako nájsť veľký výber za skvelé ceny.

Zváženie 1: Rozpočet

Obedové súpravy sa pohybujú v cenách od ľahko dostupných takmer každému rozpočtu až po extrémne drahé. Rozpočet by mal brať do úvahy aj prípadné doplnky. Ak je to potrebné, môžete kúpiť náležitosti a vyčleniť viac peňazí pre ďalšie kusy neskôr. Majte však na pamäti, že jedálenská súprava vysokej kvality je v konečnom dôsledku trvalá investícia.

Zváženie 2: Počet ľudí

Ďalším faktorom je, koľkým ľuďom bude jedálenský servis slúžiť. Ak to presahuje počet ľudí v dome. Plánujte s predstavou, koľko ľudí by maximálne mohlo byť prítomných. Dobrým nápadom je tiež mať niekoľko ďalších kúskov v prípade rozbitia alebo nečakaných hostí. Ideálne množstvo je od 8 do 12, ale počet sa samozrejme líši v závislosti na domácnosti.

Ako sa jedálenské súpravy predávajú

Obedové súpravy sa predávajú v jednej z troch foriem. Najbežnejšia je sada, ktorá obsahuje taniere, misky a šálky. Väčšina súčasných jedálenských súprav je navrhnutá pre štyri alebo osem ľudí, ale bežne sa dajú zakúpiť aj servisy pre 6 osôb v závislosti od výrobcov. Vintage a antické súpravy sa v počte tiež líšia.

Iné jedálenské súpravy môžu byť predávané voľne, to znamená, že zákazník si vyberie koľko kusov potrebuje. Voľný predaj je dobrá voľba, ak si prajete kombinovať kusy, napríklad taniere a misky v komplementárnych farbách. Jedálenský servis môže byť predávaný aj ako prestieranie, čo znamená že predávajúci ponúka tanier, misku a šálku, ktoré sú určené pre jednu osobu.

Zváženie 3: Úroveň formálnosti a účel

Jedálenskú súpravu vyberáme aj v závislosti na tom, ako sa bude používať. Zákazník by si mal vybrať súpravu, ktorá zodpovedá prostrediu, ktoré ním chcete vytvoriť. V niektorých prípadoch môže byť vhodné kúpiť dve sady servisov, jednu pre bežné, každodenné použitie a jednu pre formálne príležitosti. Zákazník by mal zohľadňovať aj v akom prostredí je servis používaný, ako napríklad, či je určený na stolovanie vonku na terase alebo na piknik. A napokon, ak je jedálenský servis používaný deťmi, možno budete chcieť investovať do niečoho ľahkého a odolného.

Zváženie 4: Materiál

Ako sme už spomenuli, jedálenský servis môže byť vyrobený z rôznych materiálov. Patrí medzi ne porcelán, kamenina, sklo alebo melamín.

Sklenené jedálenský servisy prichádzajú v niekoľkých formách. Existujú napríklad servisy, ktoré využívajú dva typy skiel pre konečný produkt, ktorý je potom odolný proti rozbitiu a fragmentácii. Môžete si zakúpiť ale aj jedálenský servis z tvrdeného skla, ktoré je spracované tak, aby sa nerozbilo na ostré, nebezpečné črepy, keď sa zlomí.

Zváženie 5: Počet kusov

Vzhľadom k tomu, že jedálenské súpravy sú často predávané v súpravách, alebo ako samostatné prestieranie, zákazníci by mali zvážiť, koľko kusov by malo byť v súprave zahrnutých. Väčšina bežných jedálenských súprav prichádza v 4 alebo 5 kusových súpravách. Zahŕňa to plytký tanier, menší šalátový alebo dezertný tanier, misku alebo hlboký tanier a hrnček alebo šálka s tanierikom. Ďalšie variácie, používané špeciálne pri porcelánových servisoch, môžu obsahovať misku na chlieb a maslo. Iné servisy môžu obsahovať dva taniere a dve misky rôznych veľkostí a hrnček. Zákazník by si mal vybrať set s kúskami, ktoré sa zdajú byť najpraktickejšie z hľadiska jeho kulinárskych preferencií.

V prípade, že jedálenská súprava neobsahuje všetko, čo by ste si priali a potrebovali, môžete samostatne dokúpiť ďalšie položky. Napríklad veľké misy na servírovanie, polievkové misy, misy na mäso a cestoviny, atď. Okrem toho môžete dokúpiť zodpovedajúce misky na zeleninu, na omáčku, cukorničku alebo kanvicu na kávu.

Zváženie 6: Tvar, farba a vzor

Pokiaľ ide o výber tvaru, farby a vzoru vášho jedálneho servisu, tam naozaj nemáte žiadne obmedzenia. K dispozícii je toho oveľa viac ako len jednoduché biele taniere a misky, takže nájsť niečo čo vyhovuje vášmu individuálnemu vkusu a preferenciám je skutočne jednoduché. Nájdete rustikálne vzory pre váš domov vo vidieckom štýle, alebo štvorcové a iné nekonvenčné kúsky výrazných farieb pre súčasný vzhľad. Uistite sa však, že vzhľad jedálenskej súpravy spolupracuje so zvyškom doplnkov a atmosférou miestnosti. Priestor, ktorý je už naplnený pestrými farbami môže ťažiť z neutrálnych farieb servisu, ako je napríklad slonovinová alebo pridajte pop farebnosť k inak pokojnému a neutrálnemu dizajnu. Farebnú schému by ste mali koordinovať s obrusom a obrúskami, rovnako ako sa pohármi a príbormi. Posledne spomínané položky je ľahko nájsť aj v jednoduchých, súčasných dizajnoch. Pri kúpe menších sád, alebo jednotlivých kúskov, môžete ľahko kombinovať odtiene pre vytvorenie komplementárneho, ale eklektického vzhľadu.

Zváženie 7: Náhradné kusy

Určite aj vaša skúsenosť je taká, že potrebujete nahradiť rozbitý tanier alebo misku. Pri kúpe jedálenského servisu to dobre zvážte, pretože viete potom jednoducho jednotlivé položky nahradiť Pri súprave predávanej vo výpredaji môže byť ťažké nájsť náhradu, pretože sa už ďalej nebude predávať. Porcelánové jedálenské servisy je obvykle tiež ťažšie nahradiť. Avšak jedálenský servis, ktorý bol pôvodne ucelený súbor v jednej farbe, alebo vzore môže byť doplnený doplňujúcimi farbami a podobným dizajnom.

Existuje množstvo faktorov, ktoré treba pri kúpe jedálenskej súpravy zvážiť. Osobný vkus a dizajn vášho domova tiež ovplyvňuje vaše rozhodnutie, ktorý jedálenský servis kúpiť, pretože ponuka je tak široká, že si môžete vybrať z prakticky akejkoľvek farby, tvaru a vzoru. Jednoduché a neutrálne servisy sú ideálne pre žiarivé pestré priestory, ale vyberte výrazný servis, ak sú vaše priestory jednoduché, pre dosiahnutie čo najväčšieho vizuálneho efektu. A hlavne, musíte brať do úvahy dostupnosť náhradných kúskov a zvážiť, ako ľahko možno servis rozšíriť alebo zmiešať s ďalšími kúskami, aby ste získali súdržný vzhľad. Bez ohľadu na štýl a bez ohľadu na počet, Klingel je skvelým miestom na kúpu tej vašej jedálenskej súpravy.


waiting...

10€ uvítacia zľava

Bezplatné prihlásenie

 • Aktuálne módne trendy
 • Exkluzívne zľavy
 • Atraktívne akcie a súťaže
 • Profesionálne poradenstvo

Bezplatné prihlásenie

Polia označené * sú povinné. Poskytnutie ostatných údajov je dobrovoľné a možno ich kedykoľvek zmeniť.
KONTAKTY
035 321 32 00* *Sme tu pre Vás Po – Pi 8.00-18.00, So 8.00-13.00
BEZPEČNÁ PLATBA
 • Dobierka
 • PayPal
 • Visa
 • Mastercard
SLEDUJTE NÁS
všetky ceny sú vrátane DPH Poštovné a balné vo výške 4,95 € platíte pri jednej objednávke iba raz