Nohavice

Kategórie

HRIEŠNE DOBRÉ DÁMSKE NOHAVICE

Neľahká cesta k nohaviciam

Nohavice, podobne ako ostatné kusy oblečenia, majú taktiež svoje miesto v histórii. Hoci jazdci a ľudia žijúci s koňmi uprednostňovali rôzne formy koženných ochranných návlekov na nohy, stredovekí Rimania ich považovali za barbarstvo. V ženskej vetve módy tento názor pretrvával ešte celé stáročia, zatiaľ čo pánske nohavice sa vyvíjali a zdokonaľovali, s výnimkou niektorých nepraktických historických modelov, ako napr. nafúknuté balónové nohavice do polovice stehien v období renesancie.

Hoci sa niektoré feministické priekopníčky snažili prepašovať nohavice do dámskej módy už v 19.storočí, nepodarilo sa to celkom ani po prvej svetovej vojne, keď sa muži vrátili domov a ženám povolili pohodlné nohavice iba na voľný čas a na šport. Avšak vďaka snahe fenomenálnej Coco Chanel s podporou nebojácnej Marlene Dietrich a ďalších hollywoodskych herečiek sa svet začal na dámske nohavice konečne v prvej polovici 20.storočia pozerať prívetivejšie. Nič už nebránilo začleneniu tohto pánskeho prvku do dámskeho šatníka a jeho feminizácii.

Už dávno nie výsada pánov

Dnešné modely dámskych nohavíc sú ako ich nositeľky: elegantné, štýlové, praktické i extravagantné. Každá sezóna prináša nové prvky, či len inovované a zmodernizované staršie nápady. A tak sa cyklicky na uliciach objavujú nohavice v pánskom štýle s pukmi, postavu zdôrazňujúce bederné nohavice, viac či menej rozšírené zvonové nohavice, modely s trakmi či legíny.

Nohavice sú nedeliteľnou súčasťou elegantných kostýmov, pri výbere vhodných materiálov a strihov sa neraz objavujú aj pri spoločenských udalostiach. Typickým zástupcom ležérnej a pohodlnej voľnočasovej módy sú džínsy nielen vo svojom modrom prevedení. Nohavicový koncept je využitý aj pri športových typoch oblečenia- tepláky, legíny, jazz nohavice. No a o nohavice sa jedná aj v prípade rozličných dĺžok, ako sú šortky, kraťase, bermudy, ¾ nohavice, 7/8 nohavice. Že je toho priveľa a už sa strácate? Získajte opäť pevnú pôdu pod nohami pri prehliadke ponuky nohavíc v našom online katalógu. Nájdete zástupcov každej kategórie a zaiste si nájdete svojho favorita- nielen dobre padnúce, ale aj kvalitné a štýlové dámske nohavice.


waiting...