Legíny(0)
Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Legíny(0)

Dámske legíny

Aj keď je pravda, že dámske legíny patria už niekoľko rokov k obľúbeným módnym trendom a dámy ich veľmi rady nosia, pretože sú pohodlné, mäkké, prispôsobivé, nikde netlačí ani neobmedzujú, ale napriek tomu je dôležité povedať, že legíny treba vedieť správne nosiť a kombinovať, inak sa môžu stať doslova módny pohromou a katastrofou. Dámske legíny sú vhodné napríklad na šport, voľnočasové aktivity, možno aj na cestovanie a dovolenky, ale v žiadnom prípade sa nehodia na nosenie do práce a absolútne tabu sú pre spoločenskú dámsku módu.

Dámske legíny

Existuje príslovie o priateľstve, často nesprávne pripisované Eleanor Roosevelt, niečo ako: „Ľudia prichádzajú do vášho života pre nejaký dôvod, na jednu sezónu alebo na celý život“. A neplatí to len o ľuďoch, pretože módne trendy sú tie, ktoré táto veta dokonale vystihuje. Niektoré výstrelky sú pominuteľné, v čase, keď vstupujú do našich skríň cítia sa ako dôležitý dôvod, napríklad trend zvýraznených ramien z roku 2009, pretože ženy sú silné! Potom, existujú trendy, ktoré sa nevysvetliteľne zhmotnia na jednu sezónu, ako gladiátorské sandále alebo peplum. Nakoniec to sú trendy, ktoré vstupujú do nášho života a nikdy neodídu, predvedú svoju vzácnu premenu z „chvíľkového ošiaľu“ na kúsok neodmysliteľný z nášho každodenného života. Jeden z najviac polarizačných kusov oblečenia v histórii , ktorý hrá túto úlohu sú legíny. Keď sa znova objavili na scéne v roku 2006, mnoho žien zastonalo pri pomyslení na ich návrat. A ešte aj teraz, roky a roky po tom, legíny jednofarebné, kvetinové, zvieracie, bodkované aj kožené zdobia nohy figurín. Neukazujú sa žiadne známky odchodu zo scény a zdá sa , že sú ešte viac na výslní, než kedykoľvek predtým. Tieto telo objímajúce, priliehavé nohavice vstúpili do povedomia v roku 1960 prostredníctvom psychedelických módnych návrhárov ako Mary Quant a Emilio Pucci. Vrátili sa znova v 70.rokoch v kľúčovom okamihu, keď Sandy na konci Pomády vymenila svoju romantickú sukňu za lesklý čierny pár legín. O niekoľko desaťročí neskôr, boli tieto lesklé spandex nohavice zreplikované zn.American Aparel a vtedy sa stali, a zostávajú dodnes, šialene populárnymi.

Legíny 80. rokov tvrdo zasiahli hlavný prúd módy, čiastočne vďaka fitness šialenstvu tohto obdobia, ktoré tento kus odevu spravilo najprv akceptovaným cvičebným úborom a potom sa veľmi rýchlo stalo oblečením na každý deň. Pričinila sa o to aj Madonna , ktorá vo svojom prvom klipe mala pod minisukňou čierne, čipkované legíny v Capri štýle. Potom si dali prestávku. Zrazu ste mali pocit, akoby tento priliehavý model bol videný menej a menej. Vidieť legíny bolo ojedinelé, stali sa menej nevyhnutnosťou a viac kontroverzným kúskom oblečenia. A potom to prišlo zas. Najprv pomaly a nepatrne. Čierne legíny, väčšinou Capri štýlu sa začali nosiť pod džínsové minisukne. Dámy sa rozlúčili s voľnými siluetami, ktoré zakrývali postavu a privítali modely, ktoré tesne objímali ich krivky. Čoskoro, celebrity ako Mary-Kate Olsen, Lauren Conrad a Nicole Richie pomohli rozdúchať oheň, z ktorého vznikla druhá renesancia legín. Nosili sa s čižmami, nízkymi aj vysokými opätkami, pod šaty aj samostatne ako nohavice. Samozrejme s veľkou popularitou prichádza aj pushback. „Anti-legínisti“ kričali : „Legíny nie sú nohavice!“. Názor ľudí na legíny sa rozdelil. Ale napriek všetkému trend legín v celej svojej kráse napredoval. V istom zmysle boli legíny oslobodzujúce.

V roku 2008 sa legíny objavili vo svojej viac podvratnej, futuristickej podobe . Legíny boli všade kde ste sa pozreli , generujúc svojich skalných fanúšikov, ako Rihanna, Nicole Scherzinger a Victoria Beckham. V roku 2010, legíny aj naďalej expandujú do ostrých, módnych foriem. Lady Gaga nosí svoje roztrhané legíny všade, kde môže, či na javisku, alebo keď zdraví fanúšikov na letisku. Beyoncé nosí svoju vlastnú značku House of Dereon, a je obvinená z kopírovania jednej islandskej značky. Ako to, že tento kúsok oblečenia nielen prežil, ale zažil obrovský nárast popularity v poslednom desaťročí? Prvý dôvod je jednoduchý: ich univerzálnosť. Ľahko sa obliekajú a sú sakramentsky pohodlné.

Druhý dôvod je oveľa zaujímavejší. Vzhľadom k tomu, že legíny sú priliehavým kúskom oblečenia, neexistuje priestor pre hanbenie sa. Legíny si vynútia, aby ich nositeľka bola šampiónom v pozitívnom prístupe ku svojmu vlastnému telu. A táto sebadôvera, ktorá s nosením legín prichádza, je to, čo odporcov legín tak provokuje. A k ich zdeseniu, legíny sú dnes obľúbenejšie ako kedykoľvek predtým.

Dámske legíny a Klingel

Ponuka našich dámskych legín je naozaj bohatá. Ale predtým, ako sa do nej zahĺbite si treba uvedomiť, že (aj keď sa to možno nezdá, keďže legíny sú tak univerzálne) treba dbať na správnu veľkosť a dĺžku. Klingel ponúka dámske legíny v niekoľkých dĺžkach. Najbežnejšie sú klasické dlhé, v lete ale oceníme skôr ¾ dĺžku približne do polovice lýtok. Tretím typom sú krátke legíny, ktoré sa ale nosia skôr na športové a voľnočasové aktivity. Pokiaľ si vyberiete menšie číslo legín, môže to byť trapas, pretože legíny sa síce vďaka elastanu natiahnu, ale začnú presvitať. Riešením nie je ani väčšia konfekčná veľkosť, pretože legíny sa potom riasia a dostatočne nepriliehajú. Pokiaľ ide o farby a vzory, pre Klingel neplatia žiadne obmedzenia. Nájdete u nás legíny všetkých farieb, vzorov aj štýlov obľúbených značiek Laura Kent, Miamoda, Angel of Style, M.collection, Amy Vermont. Naše legíny sú vyrobené z bavlny, vlny, hodvábu, polyesteru a rôznych ich zmesí, vďaka ktorým sú neuveriteľne komfortné a poddajné.

Legíny sú hitom. Nebojte sa experimentovať a dajte im zelenú.


waiting...