Šortky(0)
Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Šortky(0)

Dámske šortky

Šortky sú obľúbeným kúskom dámskych šatníkov, pretože ponúkajú komfort a sú zároveň sexy, pretože ponechávajú časť ženských nôh vystavenú. Sú ideálne pre teplejšie počasie a sú skvelé pre dámy s aktívnym životným štýlom. Niektoré šortky sa dokonca môžu nosiť aj v profesionálnom prostredí. Nové módne trendy vedú dámy v chladnejšom počasí nosiť pod šortkami pančuchy. Množstvo spôsobov, akými môžu byť nosené sa zdá byť takmer neobmedzené.

Pretože sú tak mnohostranné, dámy by mali mať celý rad rôznych šortiek vo svojej skrini, ktoré sú prispôsobené na rôzne účely. K dispozícii sú šortky na každý deň, spoločenské šortky, športové šortky a mnoho ďalších, z ktorých je možné vyberať. Sprievodca Klingel svetom šortiek vám pomôže zvoliť tie, ktoré sa najlepšie prispôsobia vášmu životnému štýlu.

História dámskych šortiek

Od dávnych čias až po posledných sto rokov bolo považované za nevhodné, aby dámy nosili šortky. Dámy nosili len sukne, ktoré odhaľovali len málo, alebo žiadnu pokožku. V Amerike šortky neboli bežne nosené až do rokov 1890 a bolo ich vidieť len na malých chlapcoch. Tieto šortky siahali po kolená a ani chlapcom nebolo dovolené nosiť ich po určitom veku. Štýl sa vyvinul v skorých rokoch 1900 do pumpiek, čo boli vrecovité kraťasy, nazberkané pod kolenami.

Dámam bolo konečne dovolené nosiť šortky od roku 1930, keď sa stali prípustnými pre pánov aj dámy, ale len pre outdoorové a športové aktivity. Druhá svetová vojna zvýšila popularitu šortiek v armáde a vojaci tento módny trend priniesli späť do Spojených štátov. Šortky sa stali relatívne bežnou súčasťou dámskeho šatníka. V neskorom 20. storočí sa šortky stávajú všeobecne prijateľnými pre dámy dokonca aj v neformálnom kancelárskom prostredí.

Veľkosť a komfort dámskych šortiek

V konečnom dôsledku najdôležitejšími faktormi, ktoré pri nákupe šortiek treba zvážiť, je ich strih a veľkosť. S cieľom nájsť svoju veľkosť, si potrebujete zmerať obvod pása a bokov.

Ďalšou vecou na zváženie je strih a materiál šortiek. Niektoré látky sú ľahké a elastické, zatiaľ čo iné, ako napr. denim, sú ťažké a tuhé. Pre dámy, ktoré majú rady džínsové šortky, odporúčame elastický denim, ktorý je zvyčajne oveľa pohodlnejší ako bežný denim. Elastické pásy sú tiež oveľa komfortnejšie ako pevné pásy a dávajú väčší priestor pohybu.

Druhy dámskych šortiek

Dámske šortky sa objavujú vo všetkých tvaroch a veľkostiach, na takmer každú príležitosť.

Bermudy – sú to šortky v dĺžke po kolená, zvyčajne viac menej v neforemnom, vrecovitom strihu. V zámorí sa nosia s podkolienkami.

Board šortky - sú určené pre vodné športy, sú v dĺžke po alebo nad kolená, majú rovný strih a sú vyrobené z materiálu, ktorý rýchlo schne.

Boy šortky - sa podobajú pánskym boxerkám, ale sú určené pre dámy, ktoré ich nosia bežne verejne.

Bun hugger šortky - sú určené na šport. Sú veľmi krátke a tesné pre maximálne množstvo pohybu a čo najmenší odpor vzduchu.

Capri šortky - sú semi – priliehavé a siahajú pod kolená, alebo k spodnej časti lýtka. Môžu byť neformálne aj elegantné, v závislosti na materiáli a dizajne.

Cargo šortky - sú v dĺžke po kolená, vrecovité a sú vybavené veľkými vreckami na bokoch.

Konvertibilné šortky - majú spodnú časť, ktorá sa zipsom dá odopnúť a z dlhých nohavíc sa premenia na šortky.

Culotte šortky – majú na prednej strane preloženú látku, ktorá zakrýva šortky a budí dojem sukne. Sú navrhnuté tak, aby vyzerali viac žensky, ale si pritom zachovali funkcionalitu.

Rozstrapkané šortky – majú rozstrapkané okraje, ktoré vytvoria nedbalý, ležérny vzhľad.

Krátke šortky – sú tesné, často z denimu a sotva zakrývajú zadoček.

Vychádzkové šortky - sú každodenné šortky, ktorých najdôležitejšou vlastnosťou je komfort. Väčšinou siahajú do polovice stehien a sú v pomerne voľnom strihu.

Rôzne neformálne šortky by si mali nájsť miesto v šatníku každej dámy spolu s niekoľkými elegantnými. Aktívne dámy by okrem každodenných šortiek mali mať po ruke niekoľko športových kúskov, zatiaľ čo dámy, ktoré budujú svoju kariéru by sa mali zamerať na viac formálne šortky.

Dĺžky dámskych šortiek, ktoré lichotia

Šortky prichádzajú v mnohých rôznych dĺžkach a každej dáme pristane niečo iné. Veľký výber dĺžok môže skomplikovať nájdenie tých, ktoré lichotia konkrétnemu typu postavy. Radšej než sa zamerať na typ šortiek, dámy by si mali byť vedomé dĺžky, pokiaľ šortky siahajú. Môžete to nájsť aj v popise výrobku. Nižšie uvádzame rôzne dĺžky šortiek a pre aký typ postavy sú jednotlivé dĺžky najvhodnejšie.

Vrecovité šortky v dĺžke po kolená – tieto šortky sú vhodné pred dámy so širšími nohami a bujnými krivkami. Sú pohodlné a chránia stehná pred pohľadmi. Vďaka ich vrecovitému charakteru pôsobia nohy štíhlejšie.

Šortky v dĺžke po kolená – skladajú komplimenty dámam s dlhšími nohami a zároveň schovajú akékoľvek nedostatky na stehnách. Dámy s krátkymi nohami by sa im mali vyhnúť.

Šortky v dĺžke do polovice stehien – ide o univerzálne lichotivý typ pre všetky dĺžky nôh. Ponúkajú miernu dĺžku, ktorá ukryje hornú časť stehien a oblasť zadočku. Mnohým mladším dámam sa tento typ šortiek zdá byť nemoderný.

Zrolované šortky – sú atraktívne na dámach s dlhými a štíhlymi nohami. Rozbijú línie poskytnú outfitu jedinečný vzhľad.

Krátke šortky – sú obľúbené u dám s menším vzrastom. Krátkosť pridáva dĺžku ich nohám a vyzerajú vyššie.

Existujú aj iné spôsoby, ako lichotiť postave. Napríklad dámy s dlhými nohami vyzerajú najlepšie v tmavých šortkách, zatiaľ čo dámy s úzkymi bokmi vyzerajú dobre v šortkách so záhybmi, ktoré pridávajú objem.

Pokiaľ ide o šortky, vyhnite sa ich kombinácii s platformami alebo remienkovými sandálmi na vysokom opätku. Vyzerá to lacno. Oveľa pôvabnejšie a elegantnejšie vyzerajú šortky s párom balerínok alebo sandálikov na nízkom opätku.

Šortky sú „must have“ položkou pre každú dámu. Existujú dostupné typy a štýly, ktoré vedia lichotiť akémukoľvek typu postavy a žena sa v nich cíti atraktívne a aj napriek letným horúčavám sviežo. V našej on – line predajni si ich môžete kúpiť počas celého roka, čo znamená, že ich výhody môžete využiť aj v zime, v kombinácii s pančuchami alebo počas vašej mimo sezónnej dovolenky v trópoch. Naša príručka sa vám snažila pomôcť v nákupe šortiek, tým, že vám ukázala ako nájsť svoju veľkosť, ktoré typy sú pohodlné, predstavila vám rôzne štýly, ktoré sú k dispozícii a prezradila vám, ktorý typ šortiek bude lichotiť vašej postave. Vo svetle týchto informácií bude pre vás detskou hračkou nájsť na našich stránkach šortky, ktoré sú atraktívne, pohodlné a cenovo dostupné.


waiting...