Posteľné plachty(0)
Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Posteľné plachty(0)

Plachty

Pri spánku by ste sa mali cítiť maximálne pohodlne. A práve to dosiahnete nielen vďaka kvalitnej posteľnej bielizni, ale aj vďaka kvalitnej posteľnej plachte. Prvým z našich tipov je najznámejší materiál, ktorý vôbec existuje. Je to bavlna, ktorá je prírodným materiálom, vďaka čomu je pre našu pokožku ideálnou voľbou. Samozrejme existuje mnoho farebných variácií, nielen klasické biele prestieradlo. S ohľadom na pohodlnosť ale nič nepokazíte ani sortimentom, ktorým sú jersey plachty. Tie sú charakteristická predovšetkým tým, že sú vyrobené z príjemných a tiež veľmi hebkých priadzí.

Ako si správne vybrať plachty

Výber posteľných plachiet môže byť hotová veda, hlavne vtedy, keď ste sa stretli s nepríjemnosťami, ako napríklad skoré vyblednutiu alebo, ešte horšie, trhanie. Ak sa zamyslíte, rýchlo si uvedomíte, v čom tkvie tajomstvo výberu posteľných plachiet. Alfa a omega pri týchto lôžkovinách spočíva vo výbere správneho materiálu.

Ich materiál neovplyvňuje iba to, ako budú reagovať na viacnásobné pranie alebo vaše prevaľovanie sa po nociach, keď si neviete nájsť tú správnu polohu. Práve s materiálom posteľných plachiet prichádza do styku vaša pokožka každú noc, a preto je dôležité, aby boli plachty z materiálu, ktorý bude príjemný na dotyk.

Výber plachiet, ako sme už vyššie spomenuli, ovplyvňuje najviac materiál, z ktorého je plachta vyrobená. Je to tým, že sa požiadavky na plachty v závislosti na ročných obdobiach výrazne odlišujú. V zime bažíme po plachtách, ktoré nás príjemne zahrejú počas chladných nocí, preto sú najideálnejšie froté plachty, flanelové plachty, plachty z mikrovlákna, prípadne úpletové plachty, ktoré hrejú menej, ale predsa. V lete naopak bažíme skôr po plachtách, ktoré sa hrejivému efektu vyhýbajú oblúkom.

Pevné bavlnené plachty

Ako už názov hovorí, ide o plachty zo 100% bavlny, ktorá je stále najobľúbenejším a najčastejšie používaným materiálom. Bavlna je nesmrteľná klasika, ktorej výhodou nie je len široký výber farieb, ale aj jej vlastnosti, vďaka ktorým sú pevné plachty vhodnou plachtou na leto.

Prečo sa rozhodnúť pre pevné bavlnené plachty?

Sú mäkké a príjemné pokožke počas spánku.

Sú veľmi vzdušné, čo oceníte počas celého roka, ale hlavne počas horúcich letných nocí, pretože nemajú žiadny hrejivý efekt.

Ani po viacnásobnom praní vás pri nich nečaká žiadne nemilé prekvapenie v podobe rýchleho vyblednutia alebo preriedenia materiálu.

Keďže je bavlna prírodný materiál, sú vhodné aj pre alergikov a astmatikov.

Dostupnosť širokej palety farieb ako aj vyhotovenia (klasické prevedenie alebo napínacie plachty).

Plachty s lycrou

Plachty tohto typu sú plachty, ktoré kombinujú dva materiály, bavlnu a lycru, ktorá v týchto plachtách predstavuje 5%. Vďaka tomu získavajú tieto plachty tie najlepšie vlastnosti z obidvoch materiálov.

Prečo sa rozhodnúť pre plachty s lycrou?

Sú dokonale jemné a príjemné na dotyk.

Nemenia sa dokonca ani po viacnásobnom praní, a teda sú tvarovo stále a pevné.

Majú všetky pozitívne vlastnosti prírodnej bavlny.

Vyznačujú sa dokonalou elasticitou.

Ponúkajú prevedenie napínacej plachty, ako aj množstvo farebných prevedení, preto ich zladíte do každej spálne.

Sú vhodné počas celého roka, avšak nehrejú, a preto sú obľúbené aj v lete.

Úpletové plachty

Úpletové plachty sa tešia vždy väčšej obľube, ale príčina tohto javu asi neprekvapí nikoho. Úpletové plachty sú zo 100% bavlny, avšak nehrejú tak ako napríklad froté plachty, vďaka čomu sú obľúbené hlavne počas letných mesiacov.

Prečo sa rozhodnúť pre úpletové plachty

Sú zo 100% prírodnej bavlny.

Sú hebké na dotyk a príjemné na pokožku.

Nehrejú, a preto sú ideálne aj počas horúcich letných nocí.

Nie je ich potrebné žehliť.

Ponúkajú aj prevedenie napínacej plachty a množstvo farieb.

Froté plachty

Froté plachty patria v súčasnej dobe medzi asi najobľúbenejšie a najpoužívanejšie v našich spálňach. Froté je tkanina vyrábaná zo 100% bavlny. Ide o tzv. slučkovú tkaninu, čo je trojrozmerná textília, kde tretí rozmer tkaniny tvoria slučky zo snovaných nití nad alebo pod plochou základnej tkaniny. Práve to dodáva froté jeho obľúbené vlastnosti ako je mäkkosť a nadýchanosť. Froté plachty sú navyše príjemne hrejivé.

Dostupné sú výhradne v podobe praktickej napínacej posteľnej plachty, ktorá vďaka gume skvele padne na vybraný rozmer matraca a vydrží napnutá, nech sa v noci prevaľujete, ako chcete. Napínacie prestieradlá - nielen froté, ale aj ostatné druhy - majú ešte navyše jednu veľkú výhodu - nemusíte ich totiž žehliť.

Prečo si vybrať froté plachtu?

je mäkká a nadýchaná

hrejivá

100% bavlna

napínacia plachta - drží pevne na matraci a nemusí sa žehliť.

Flanelové plachty

Ďalším typom posteľných plachiet vyrábaných zo 100% bavlny sú flanelové plachty. Donedávna sa flanel používal len na výrobu flanelových obliečok, takže plachty z tohto materiálu sú relatívne novinkou, ale dokonale sa hodia na použitie práve s obliečkami z rovnakého materiálu.

Na výrobu flanelu sa používa husto tkaná látka, ktorá je následne špeciálne upravená "počesaním" - tým je vytiahnutý jemný chlp na povrch látky. Flanelové plachty sú tak veľmi jemné a hebké na dotyk a navyše príjemne hrejú, čo oceníte najmä v zime. Napínacie prevedenie s gumou potom zabezpečí ich praktickosť.

Prečo si vybrať flanelové plachty?

mäkké a jemné na dotyk

hrejivé – ideálne na chladné mesiace

skvele sa hodia k flanelovým obliečkam

napínacie plachty

Plachty z mikrovlákna

Samozrejme plachty sa už nevyrábajú výhradne len prírodných materiálov - teda bavlny, ale aj sem začínajú pomaly prenikať umelé materiály. Veľmi obľúbenou novinkou sú plachty z mikrovlákna, čo je veľmi jemný materiál vyrobený zo 100% polyesteru.

Napínacie plachty z mikrovlákna veľmi rýchlo získavajú na obľube vďaka špecifickým vlastnostiam tohto materiálu. Sú príjemne hrejivé, hebké, priedušné a tiež majú výborné termoregulačné schopnosti - vďaka tomu sú ideálne na chladné zimné noci. Navyše sú vhodné aj pre astmatikov a alergikov.

Prečo si vybrať plachty z mikrovlákna?

majú výborné termoregulačné schopnosti

hrejivé - ideálne na zimu

hebké a priedušné

vhodné pre alergikov a astmatikov

Klingel vám vo svojej ponuke prináša plachty všetkých rozmerov v neuveriteľne pestrom výbere farieb a všetkých spomínaných materiáloch. Osvedčená kvalita Webschatz vás ani teraz nesklame. A k našim plachtám, si bezpodmienečne vyberte aj posteľnú bielizeň z našej ponuky, aby bol váš spánok dokonalý.


waiting...