Pánska športová obuv

Pánska športová obuv vznikla v neskorých rokoch 1700 pre splnenie požiadaviek bežcov na obuv. Niektoré z prvých modelov boli zhotovené z kože a priliehali tesne na nohu. Žiaľ, tieto prvé vyhotovenia nechali športovcov bez ochrany ich chodidiel. Obuv nemala tvar, mala tenkú podrážku a iba jednu formu pre ľavú aj pravú nohu, ale výkonom bežcom pomohla. Od tej doby obuvníci vytvorili širokú paletu pánskej športovej obuvi, takže páni si môžu zakúpiť ideálnu obuv pre svoje individuálne potreby. Je však dôležité, aby kupujúci poznal typy jednotlivých chodidiel, to aký druh opory jednotlivé typy potrebujú a ďalšie zvláštne funkcie spojené s obuvou pre konkrétny šport. V priebehu rokov súťaživosť v športe len rástla a nákup správnej obuvi sa stal dôležitým pre športový výkon a zdravie nôh. Obuvníci vypočuli volanie športovcov na celom svete a vytvorili športovú obuv, ktorá poskytuje podporu klenby a členkov, trakciu na rôznych povrchoch a inovatívne dizajny pre správne držanie a udržiavanie chodidiel. Nájsť a kúpiť pásku športovú obuv sa spočiatku môže zdať neľahkou úlohou, ale Klingel vám prezradí niekoľko kľúčových prvkov, ktoré eliminujú dohady a ponúkajú špecifické možnosti pre zákazníkov. Pri vytváraní novej športovej obuvi si firmy uvedomili potreby pravej a ľavej nohy, vrátane rozdielov medzi dámskym a pánskym chodidlom. Pánska športová obuv potrebuje vlastnosti, ktoré lepšie sedia na mužskej nohe. Širšie a dlhšie veľkosti sú prevažne charakteristické pre pánsku športovú obuv v porovnaní s dámskou obuvou. Všeobecne platí, že pánska topánka je asi 1,5 krát väčšia ako veľkosť dámskej topánky. Napríklad pánska veľkosť 43 je oveľa väčšia ako dámska veľkosť 43. V minulosti sa verilo, že športová obuv pre pánov aj dámy má byť rovnaká. Ale to nie je tak. Páni aj dámy s rovnakou veľkosťou obuvi majú rôzne potreby, mužská noha je tvarovaná odlišne a to najmä v klenbe, na prstoch aj na bokoch. Páni mávajú vyššiu telesnú hmotnosť a potrebujú osobitú podporu vo svojej obuvi pre vyššiu váhu, zatiaľ čo poskytne lepšiu trakciu a stabilnejšiu chôdzu.

Typ chodidla

Každý z nás chodí určitým typom kročaje alebo kroku. Rôzne typy chodidiel majú rôzne požiadavky na obuv pre zabezpečenie správneho držania tela a pre pomoc zmierniť bolesti chodidiel a kĺbov. Existujú tri typy chodidiel so špecifickými vlastnosťami. Jednoduchý spôsob ako zistiť typ vášho chodidla je ponoriť nohu do vody a stúpiť na kartón. Chodidlo zanechá stopu, ktorá je charakteristická pre ten ktorý typ chodidla.

Neutrálne chodidlo

Tento typ chodidla nosí pravidelné topánky s normálnymi oblúkmi a prirodzenými bokmi. Tento typ chodila je vyvážený rovnomerne a nemá sa hojdať von ani dovnútra.

Pronácia

Tento kročajový typ potrebuje obuv ktorá dáva stabilitu a zabráni chodidlu otočiť sa smerom dovnútra.

Supinácia

Táto noha ťaží z obuvi, ktorá pomáhajú udržať chodidlá od odbočky smerom von a dáva väčšiu podporu na vonkajších okrajoch.

Pánska športová obuv pre jednotlivé športy

Pánska športová obuv poskytuje lepšie držanie pri výkone jednotlivých druhov športov. Napríklad potreby bežcov sú odlišné od potrieb hráčov golfu alebo vrhača diskov. Každý druh športu vyvíja tlak na iné oblasti nôh. Pre prispôsobenie odlišností z hľadiska používania sa materiál a tvar obuvi musí meniť, aby bola zaistená bezpečnosť pre chodidlo, kĺby a svaly a súčasne nebráni výkonu. Rôzne športy majú špeciálne charakteristiky potrebné vo funkciách obuvi. Poznanie týchto potrieb uľahčuje nájsť pár športovej obuvi vyvinutej pre konkrétny šport.

Basketbalová obuv

Basketbalová obuv má zvyčajne vyššiu sáru pre podporu členku z náhlych zmien pohybu. Je dôležité, aby basketbalová obuv mala dostatočnú šírku pre prsty, flexibilnú prednú časť pre skákanie a stabilné päty.

Bežecká a treková obuv

Bežecká a treková obuv musí mať odpruženie pre chodidlá, bez toho aby mali nadmernú hmotnosť. Osobitá pozornosť venovaná kročaji pomáha chôdzi a svalom bežca. Mnoho bežeckej športovej obuvi má tenšiu špičku a hrubší opätok.

Športová obuv na Walking

Športová obuv určená na chôdzu musí byť pohodlná a nedovolí posun chodila v topánke, aby sa zabránilo tvoreniu pľuzgierov. Je dôležité vybrať si obuv, ktorá sa sleduje prirodzený oblúk chodidla a súčasne ho podporuje. Väčšina obuvi určenej na chôdzu má hrubú podrážku, ktorá sa prispôsobí rôznym povrchom, vrátane dlažby, betónu a trávy.

Futbalová športová obuv

Futbalové kopačky sú ľahké, odolné a štíhle so šnúrkami, ktoré sú posunuté na špičku aby zostali mimo keď hráč vykopne loptu. Ďalším kľúčovým rysom sú zarážky, ktoré dávajú hráčom dobrú trakciu na trávniku. Zarážky zabránia pošmyknutiu najmä keď prší.

Pánska športová obuv univerzálna

Táto obuv ponúka podporu v celej topánke a sú ideálne pre rad rôznych športov. Často sa používajú pre denné nosenie, vyrobené z rôznych materiálov, a sú k dispozícii v mnohých textúrach a farbách. Pánska športová obuv ponúka aj každodenný štýl, nenosí sa len pri športových udalostiach. V skutočnosti len asi 30 percent pánskej športovej obuvi je kupovaných pre jednotlivé športy. Pohodlie a trvanlivosť robia športovú obuv primárnou voľbou voľno časovej obuvi. Keď si vyberáme športovú obuv pre každodenné použitie, môžeme využiť charakteristiky obuvi, ktorá sa hodí k nášmu životnému štýlu. Tvorcovia športovej obuvi vzali do úvahy aj potreby bežného používania športovej obuvi a včlenili dizajnové prvky, ktoré robia túto obuv použiteľnú na nosenie dokonca aj v práci. Športová obuv ponúka funkcie pre konkrétne odvetvia, vhodné pre robotnícke pozície aj pre prácu v reštauráciách.

Pokrok v oblasti pánskej športovej obuvi sa stále mení tak, aby zahŕňal nový životný štýl a športové možnosti. Dress kódy sa neustále menia a s týmito zmenami sa pánska športová obuv stala módnym kúskom čoraz častejšie používanom pre každodenné nosenie. Znalosť správneho použitia a výber správneho typu sú zásadné. Neustále sa meniace možnosti ponúkajú väčší výber štýlov pre športovcov, pracujúcich aj pre každodenných nositeľov. On-line ponuka Klingel pre vás spraví nájdenie tej správnej športovej obuvi dostupnejšou. Znalosť typu chodidla a konkrétnych potrieb, spraví nákup športovej obuvi jednoduchším. Keďže vás Klingel s týmito špecifikáciami oboznámil budete vedieť rýchlo nájsť obuv pre váš konkrétny šport, alebo každodenné použitie. Nájdenie pohodlnej pánskej športovej obuvi, ktorá poskytuje oporu chodidlu počas cyklu chôdze je zásadné rozhodnutie, ktoré by ste nemali brať na ľahkú váhu. Nasledovaním informácií v našom sprievodcovi vykročíte na cestu športovania správne a v pohodlí s vedomím, že o zdravie vašich chodidiel už nemusíte mať strach.


waiting...