Dámy

Kategórie

Dámska móda

Uvedomujete si dámy, nakoľko dôležitá je pre nás móda?!

Jedna z prvých vecí, ktorú ráno robíme, je ťažké rozhodnutie, čo na seba. Či už sa chystáme do práce, je pred nami úžasný deň v prírode, alebo mierime vymetať nákupné centrá, naše oblečenie nám pomáha rozprávať príbeh toho dňa.

Móda bola vždy kľúčom k tomu, ako sa ženy prezentovali svetu a ako spoločnosť chcela prezentovať ženy svetu. Od krinolín, ktoré zdôrazňovali široké boky a plodnosť, po ramenné vypchávky, ktoré zdôrazňovali ""silu"", móda vyrozpráva našu históriu v úžasných detailoch.

Rok 2016. Paríž, New York, Londýn a Miláno sú mekkami módy, najväčšie módne domy sveta tu majú svoje sídla. Ale – s výnimkou krátkeho presunutia do USA počas druhej svetovej vojny – je to Francúzsko, ktoré zostáva neotrasiteľné s menami ako Dior, Chanel a Givenchy, ktoré symbolizujú módu už len vyslovením svojho mena. Jazykom módy je, bola a aj zostane francúzština.

Móda a Francúzky

Prečo sú Francúzky tak čertovsky chic?

Francúzske dámy majú cit pre módu v malíčku. Starnú s gráciou, sú vždy elegantné, a to aj keď sú oblečené ležérne. Nesledujú otrocky trendy, ale vyzerajú bez námahy perfektne. Vždy. Ako to robia?

Úplne jednoducho. Naučme sa niečo o dámskej móde od 9 najšarmantnejších Francúzok, aké kedy na tejto planéte chodili.

1.Coco Chanel - Mademoiselle Coco Chanel redefinovala modernú ženu – išla sama príkladom, nielen svojimi návrhmi. Coco Chanel sa stala štýlovou ikonou svojim zarážajúcim bob účesom, Boxy svetrami a opálením ( opálenie bolo predtým spájané s robotníckou triedou, až kým sa Coco jedno leto nevrátila opálená z dovolenky). Za tak veľa vďačíme Mademoiselle Chanel !

2. Emmanuelle Alt - Keď spomenieme editorku francúzskeho Voque Emmanuelle Alt máme na mysli minimalistický šik. Ako to spravila, že džínsy, biela košeľa a pár jednoduchých lodičiek vie vyzerať tak sakramentsky trendy? Emanuelle stavia na niekoľkých kľúčových, kvalitných kúskoch a sebavedome ich nosí.

Jednoduché, že?!

3. Vanessa Paradis - Ako pre dlhoročnú tvár Chanel, byť šik je pre Vanessu Paradis samozrejmosťou . Ona je tá, ktorá dokáže obyčajný vzhľad spraviť neobyčajným. Keď ide o módu, Paradis hovorí, že veci nemá premyslené, jednoducho ich dáva dohromady a vyzerá to tak, že to naozaj vie. Prednosť má prirodzenosť a jednoduchý vzhľad.

4. Lou Doillon - Ako dcéra Jane Birkin (áno tej Birkin, po ktorej je nazvaná kabelka našich snov) musí mať Lou vo veciach módy náskok. Koniec koncov, má to v génoch. Jej módne motto? „Je lepšie nevyzerať najlepšie, aby si ľudia vedeli predstaviť, že najlepšie je naozaj oveľa lepšie“. Pre Doillon pravidlá neplatia. Mieša módu z blšieho trhu s dizajnérskymi kúskami a bláznivým účesom. Jej najúžasnejším doplnkom je zmysel pre humor a vrodená sebadôvera, ktorá z nej žiari. Dámy, toto nikdy nevyjde z módy!

5. Jean Seberg - Hoci sa narodila v Amerika, Jean Seberg je považovaná za francúzsku ikonu štýlu. Svojimi bretónskymi prúžkami víťazí na poli módy. Robustné úplety, jednoduché nohavice a šik vrstvenie sú znaky jej štýlu, jej pixie účes a minimálny make-up len pridávajú jej chlapčenskému pôvabu.

6. Carine Roitfeld - Jej štýl je nenapodobiteľný. Vo svojich 58 rokoch je Carine Roitfeld nestorkou francúzskej dámskej módy. Bývalý šéf editor francúzskeho Voque ju nazval dokonca kultovou postavou sveta dámskej módy. Jej ochrannou známkou sú dymové oči k jej zvláštnym, sexy módnym kreáciám. Táto dáma je nehanebne štýlová. Jej rada? „Robte to, čo ste nepredpokladali, že urobíte“

7. Marion Cotillard - Herečka bola tvárou Christian Dior od roku 2008. Marionin štýl je tak univerzálny, ako šik a je jedna z mála hviezd, ktorá vždy prekvapí (v dobrom slova zmysle) keď sa objaví na červenom koberci. Je stelesnením elegancie. Je stelesnením módy.

8. Brigitte Bardot - Sexsymbol 60. rokov so štýlom, za ktorým sa otáčali všetky hlavy. Bardot nadovšetko milovala holé ramená (znova horúci hit nielen letnej módy) a často stavila na pohodlie, ktoré poskytujú baleríny. Ak by sme ale mali byť úprimní, s jej našpúlenými perami a úžasnou hrivou by Bardot mohla nosiť čokoľvek.

9. Catherine Denevue - Jednorázová tvár Chanel , dlhoročná múza a priateľka Yves Saint Laurenta, Deneuve bola dlho považovaná za ikonu módy. Deneuve verila, že keď ide o to byť šik, prirodzený pôvab je jediný nástroj, ktorý žena potrebuje. A ešte pár dobrých topánok.

Vieme už, prečo sú Francúzky tak čertovsky šik? Zhrňme si to. Ich tajomstvo tkvie v jednoduchosti, prirodzenosti, vyhýbaniu sa módnym trendom, ktoré nekorešpondujú s ich osobnosťou a v sebadôvere.

Dámska móda a Klingel

Vo svetle týchto informácií sa teraz zahĺbte do aktuálnej ponuky dámskej módy Klingel a dozviete sa, ktoré prvky budú dominovať v dámskych šatníkoch v nasledujúcich mesiacoch.

Novej sezóne budú kraľovať odznaky, emblémy a výšivky. Nová móda nám ukáže ako sa dá ustáť vyšívaná kytica na koženom podklade s vybíjaním v tom najlepšom štýle. Obľúbené Biker bundy sa objavujú s odznakmi , emblémami a brošňami na golieroch.

Nadrozmerné kúsky tu boli aj doteraz, a s „oversized košeľou“ nespravíte chybu ani v nadchádzajúcej sezóne.

Kožušiny na každý spôsob – a nemusia byť nevyhnutne pravé. Tak či onak, pri výbere treba dávať veľký pozor, nakoľko kožušina vôbec nie je ľahko kombinovateľným prvkom módy a prehnané vzory alebo neprirodzené farby potom väčšinou nedopadnú dobre.

Znova sa nám potvrdzuje, že móda je len opakovaním toho, čo tu už bolo. Skvelým dôkazom sú plisované sukne. Áno, sú tu znova. Okrem formálneho štýlu sa im darí aj v street móde, nakoľko sa dajú veľmi ľahko kombinovať s košeľami, oversized svetrami, motorkárskymi bundami alebo obyčajnými tričkami. Medze sa nekladú v rámci dĺžky, šírky jednotlivých záhybov a dokonca ani materiálov.

A aké farby si pre vás nová dámska móda nachystala?

Kombinácia farieb by síce mala závisieť najmä od príležitosti a osobných preferencií, predsa len nová móda prináša zemité a telové odtiene. Obľúbenou farbou sa stala Rose Quartz ružová a Serenity modrá, ktoré stačí skombinovať s bielou a máte to vyhraté. Vo farbe púdru sa totiž dá s ľahkosťou prežiť aj celý rok, no ak nosíte prevažne tmavé veci, šedá by mala byť vašou voľbou číslo jeden.

A topánky? Móda je síce čoraz viac unisex, topánok na opätku sa nemusíte vzdať. Heslo novej módy topánok znie: „Buď vsadíš na minimalizmus, alebo sa poriadne odviažeš.“


waiting...