Župany(0)
Ospravedlňujeme sa! Vybraná kategória neobsahuje žiadne produkty.

Kategórie

Filtrovať & zoradiť

  • Zoradiť podľa:
    Najpredávanejšie

Zoradiť podľa:

Župany(0)

Dámske župany

Vlastniť dámsky župan, ktorý je nielen štýlový, ale aj veľmi pohodlný, je zásadná vec. Dámske župany si ceníme pre ich hrejivé pohodlie, ktoré poskytujú. Tie z bavlny môžu byť použité namiesto osušky, ale dámy župany nosia pred spaním, aj po prebudení a počas lenivej nedele hoci aj po celý deň. Obrovský výber dámskych županov, ktorý je k dispozícii môže výber ideálneho župana podľa vašich preferencií skomplikovať. Bez ohľadu na výber, dámy by sa mali zamerať v prvom rade na účelnosť, potom strih a nakoniec štýl. Ale samozrejme módne maniačky to môžu dať aj v opačnom poradí.

Dámsky župan

Neexistuje nič lepšie ako hrejivý župan, ktorý vás udrží príjemne v teple počas chladných zimných večerov. Alebo si ho len prehodíte ráno po kúpeli keď sa zobudíte, alebo v ňom trávite chvíle pohody vo vašom domove. Od hrubého froté županu až po tenšie sexy župany, Klingel má niečo pre každú z vás.

Kým muži v Európe rýchlo prijali a začlenili do svojej garderóby tento Áziou inšpirovaný kúsok oblečenia , dámsku módu neovplyvnil. Prešlo ďalších sto rokov, kým dámy v Európe začnú nosiť župan prevzatý z oblečenia z iných kultúr, ako je kimono a čínske róby.

V historických knihách je len malá zmienka o dámach nosiacich župany, hoci vieme, že nosili ekvivalent župana, aj keď v oveľa jednoduchšom štýle a tkanine ako pánske „banyany“. Vo svojej Štúdii štýlu francúzskej buržoázie devätnásteho storočia Philippe Perrot spozoroval: „ Župan vytvoril kuriózny rozkol medzi mužmi a ženami. Pánske župany boli oslňujúce, zatiaľ čo dámske fádne.“

Župan dámy z viktoriánskej doby bol jednoduchého dizajnu. Mal dlhé rukávy, výstrih vysoko ku krku, minimálne lemovanie. Dáma mohla nosiť župan na stretnutie s gazdinou, alebo kuchárkou, alebo v ňom prijímať ranné volania od svojich priateľov.

Možno táto „fádnosť“ vysvetľuje, prečo je tak málo zápisov v historických knihách štýlu a módy v kronikách dámskych županov. Nedostatok záujmu o dámsky ekvivalent županu pokračuje v historických knihách až do 19.storočia.

Župany boli „krátke“, ledva sa dotýkali podlahy a vydanie Dámskeho mesačníka z roku 1875 uvádza, že „mierne vlečky“ boli pomerne časté. Kristina Harris vo svojej knihe Autentické viktoriánske módne vzory z roku 1999 v súvislosti so županmi napísala: „Lem župana mohol byť krátky, ale často sa dotýkal podlahy vpredu a na bokoch, vzadu s vlečkou , ktorá nesmie byť dlhšia ako šesť palcov.“

Okolo polovice 19.storočia bol zaradený do kategórie „oblečenia na doma“ a bol rovnakou mierou nosený pánmi aj dámami. V čase keď odievanie prešlo do pochmúrnych tónov vo farbách aj v strihu, župan zhotovený z pestrej tkaniny ponúkol vzácnu príležitosť pridať trochu farby do šatníkov. U dám, župan ponúkol úľavu od pevne utiahnutých korzetov a vrstiev spodničiek. Dámy mohli nosiť župan pri raňajkách, pri príprave na deň, alebo dokonca počas vyšívania, šitia, alebo pri čaji s rodinou. Župan kombinovaný s voľnou spodnou bielizňou dovolil dámam 19. storočia sa voľne pohybovať okolo domu.

Koncept takéhoto županu trval až do 20. storočia. Avšak ako storočie postupovalo, myšlienka stráviť celý deň v župane sa stala menej atraktívna, bola viac známkou lenivosti ako sofistikovanosti. Našťastie veci sa zmenili a dámy majú teraz možnosť hojného výberu nádherných, opulentných županov a v súčasnosti takmer každá dáma vlastní a nosí župan, a rada zmení oblečenie na niečo pohodlné po ťažkom pracovnom dni.

Ako vybrať ten správny župan

Dôležité je, aby sme vedeli, čo od tohto výrobku očakávame, kde ho budeme nosiť, aký materiál nám vyhovuje úplne najviac. Všetky župany, ktoré v ponuke Klingel nájdete však majú jedno spoločné: sú pohodlné, luxusné a kvalitné.

Dámske župany môžeme rozdeliť na tenšie, určené na teplé letné dni, kedy sa do nich schúlime potom, čo opustíme bazén alebo chceme oddychovať na pláži po vyvádzaní v mori . Na dotyk hrubšie župany telu doprajú pôžitok z hrejivého, upokojujúceho tepla. Ideálne doma po kúpeli alebo keď nás prepadne túžba leňošiť, relaxovať a pritom nenachladnúť.

Dôležitým faktorom pri výbere vášho županu je materiál, z ktorého je zhotovený. U županov si najviac ceníme to, že sú hrejivé, savé, absolútne príjemné pokožke a cítime sa v nich pohodlne a uvoľnene.

Ak chcete župan , v ktorom budete doma oddychovať, snívať a relaxovať, nechajte sa rozmaznávať luxusnými, hebkými županmi, alebo súpravami županov s nočnou košeľou, zdobenými krásnou čipkou. Mnohé dámy si obliekajú župan na pyžamo, alebo nočnú košeľu, v tom prípade Klingel odporúča zvoliť veľkorysejší strih. Ani ten však nejde na úkor dizajnu.

Všetky župany z našej ponuky sú módne a luxusné.

Medzi najčastejšie používané materiály patrí 100 % bavlna, česaná 100 % bavlna, zmesi bavlny a polyesteru, resp. polyester. Všetko v prvotriednej kvalite.

Dámske župany ponúkané Klingel sú jednofarebné alebo v decentnom vzorovaní v mnohých farebných variáciách. Nájdete u nás župany obľúbených značiek Harmony, Simone, Miss Ulrike.

Zahĺbte sa do našej ponuky a vyberte si úžasný župan s kvietkovaným vzorom, alebo župan vo vzrušujúcej červenej, v trendy zvieracom vzore, alebo roztopašný s motýlikmi. Rozhodnite sa pre sexy saténovú súpravu, alebo zostaňte pri hebkých jednofarebných modeloch. Chybu nespravíte ani s jedným z nich.


waiting...